Na uroczystości zakończenia rozgrywek zjawili się Burmistrz Lubska Lech Jurkowski, Dyrektor LDK Sławomir Muzyka i Prezes LKSz Caissa Lubsko Waldemar Szylko. Panowie podziękowali wszystkim za udział i waleczną postawę, podkreślając walory edukacujne gry w szachy. W opinii opiekunów oraz zawodników były to bardzo dobrze zorganizowane zawody i z pewnością w kolejnym roku będziemy mogli obserwować jeszcze większe zainteresowanie turniejem. W całym cyklu zostało sklasyfikowanych 100 zawodników reprezentujących 8 szkół z Lubska, Jasienia i Górzyna. Najwięcej zawodników zagrało w drugim turnieju, rozegranym 13 listopada 2015, bo aż 80 (co jest wyrównaniem rekordu frekwencji ustanowionego w marcu 2014).

W klasyfikacji drużynowej wśród szkół podstawowych zwyciężyła drużyna ze Szkoły podstawowej nr 2 w Lubsku. Zwycięstwo lubskiej "Dwójki" ani przez moment nie było zagrożone, gdyż uczniowie z tej szkoły we wszystkich turniejach zdobywali więcej punktów od swoich rywali. Na drugim miejscu znalazła się Szkoła Podstawowa z Jasienia. Taki wynik nie powinien nikogo dziwić gdyż obie szkoły zwyciężały w zawodach powiatowych. Na trzecim miejscu znalazła się Szkoła Podstawowa nr 1 w Lubsku, z kolei na czwartym Szkoła Podstawowa w Górzynie. Wśród starszych zawodników zwyciężyli uczniowie z ZSOiE w Lubsku, minimalnie wyprzedzając Gimnazjum nr 1 w Lubsku i gimnazjum w Jasieniu. Wynik zawodników z Jasienia mógłby być o wiele lepszy, gdyby we wszystkich turniejach startowało co najmniej 5-ciu zawodników z tej szkoły. Czwarte miejsce przypadło dla Niepublicznego Gimnazjum dla młodzieży.

W klasyfikacji indywidualnej absolutny rekord ustanowił Tomasz Lambrecht, który zwyciężył we wszystkich rozegranych partiach. Ciekawe czy Tomek da radę osiągnąć taki sam rezultat w przyszłym roku, startując już w grupie gimnazjum i szkół średnich? Na drugim miejscu znalazł się Aleksander Kiełek, który srebro zapewnił sobie po 6-tej rundzie ostatniego turnieju. Trzecie miejsce wywalczył Eryk Ostojicz, co jest odwróceniem z poprzedniego roku (wówczas to Eryk był drugi, z kolei Olek trzeci). Obaj zawodnicy będą startować wśród szkół podstawowych jeszcze przez dwa lata i będą występować w roli faworytów - jednak tak łatwo nie będzie, gdyż rywale nie próżnują i starają się doścignąć tegorocznych medalistów. tuż za podium znaleźli się Bartłomiej grabowiecki i Cyprian Skibicki, którym do podium zabrakło naprawdę niewiele. Warto dodać, że Cyprian ma dopiero 9 lat, ale już pokazał że ma aspiracje do złotego medalu. Wśród dziewcząt pewnie zwyciężyła Karolina Machnicka, stając się tym samym najmłodszą zwyciężczynią w historii Grand-Prix. Stabilna forma Darii Góralczyk pozwoliła Jej zająć drugie miejsce. Bardzo prawdopodobne jest, że w kolejnych latach te dwie zawodniczki będą toczyły zacięte boje o palmę pierwszeństwa wśród dziewcząt. O przydzieleniu brązowego medalu zadecydowała dyspozycja dnia, gdyż zarówno Nikola Majkut, jak i Ania Kuśmierczyk zdobyły po 15 punktów. Jednak najwyższy wynik Nikoli (4,5 pkt) okazał się lepszy, niż najwyższy wynik osiągnięty przez Anie (4 pkt) - i właśnie to zdecydowało o tym, że to Nikola powraca z brązowym medalem do domu.

W grupie gimnazjum i szkół średnich swoją szanse wykorzystał Marcin Hermansdorfer, który aby zająć pierwsze miejsce w cyklu musiał w ostatnim turnieju wszystko wygrywać. I wszystko wygrał, co pozwoliło mu wbić się na najwyższy stopień podium. Drugie miejsce utrzymał Gabriel Kołtun, któremu do Marcina zabrakło zaledwie pół punktu! Presji nie wytrzymał Jakub Weran, który rozegrał najsłabszy turniej od trzech lat i w konsekwencji, po raz drugi z rzędu, musi pogodzić się z trzecim miejscem. Różnice zawodników na podium były minimalne (pomiędzy Marcinem i Kubą był to zaledwie 1 punkt), co oznacza bardzo wyrównany poziom i tak na prawdę do końca nie było wiadomo kto zwycięży w rozgrywkach.podobnie było wśród dziewcząt, gdzie pomiędzy Agatą Wojciechowską i Adrianną Urbaniak było zaledwie 1/2 punktu róźnicy. Tym razem szczęście uśmiechnęło się do Agaty i to właśnie Ona powraca do domu jako zwyciężczyni, przerywając serię zwycięstw swojej koleżanki. Na najniższym stopniu podium znalazła się Monika Zielińska.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom, którzy wzięli udział w zawodach i zapraszamy na kolejne turnieje organizowane przez Lubski Klub Szachowy "Caissa"