W dniu 29 maja odbył się Turniej Szachowy z Okazji Dni Lubska. Turniej został zorganizowany w ramach obchodów 90-lecia Polskiego Związku Szachowego i był to jedyny w województwie lubuskim turniej z cyklu 90 Turniejów na 90-lecie PZSzach. W zawodach wystartowało 68 zawodników reprezentujących Sulechów, Krosno Odrzańskie, Świebodzin, Guben, Wrocław, Niwiska, Nowogród Bobrzański, Głogów, Zieloną Górę, Chocianów, Kożuchów, Pęgów oraz Lubsko. Zwycięzcą zawodów został z kompletem punktów Piotr Jagodziński (Wieża Pęgów). Piotr nie dał większych szans swoim rywalom i zasłużenie został zwycięzcą turnieju. Na drugim miejscu znalazł się Radosław Czachor (KS AZS Wratislavia), który zakończył zawody z wynikiem 7,5 punktu. Na kolejnych dwóch miejscach znaleźli się reprezentanci Caissy Lubsko: Dariusz Bieliński i Grzegorz Kołodziejski, którzy uzyskali po 7 punktów.

Najlepszym juniorem w zawodach został Krzysztof Mądrawski, który w tabeli końcowej został sklasyfikowany na miejscu 8 z 6 punktami. Wśród zawodników do lat 10 rewelacyjnie spisał się Bartłomiej Róg z Chocianowa, który zdobył 6 punktów pokonując wyżej notowanych rywali. Wśród 12-latków najlepszy okazał się Jarosław Szetela z Zielonej Góry, również zdobył on 6 punktów. Grupę do lat 14 zdominował Tomasz Lambrecht (6 pkt). Wśród dziewcząt I miejsce wywalczyła Oliwia Musin, która Puchar wywalczyła w ostatniej rundzie pokonując w bezpośrednim pojedynku swoją główną konkurentkę Julię Kudlak. Wśród seniorów powyżej 60 lat zwyciężył Bolesław Kamiński (6 punktów) reprezentujący KSGU Tęcza Krosno Odrz. Najlepszym 16-latkiem został Kacper Brzeziński, z kolei wśród juniorów reprezentujących Caissę Lubsko najlepszy był Aleksander Kiełek (4,5 pkt), wyprzedzając o ½ punktu Bartłomieja Grabowieckiego, Cypriana Skibickiego i Karolinę Machnicką.

Wielkie brawa dla wszystkich zawodników którzy zdecydowali się spędzić końcówkę długiego weekendu grając w szachy w Lubskim Domu Kultury. Serdecznie dziękujemy Lubskiemu Domowi Kultury, Urzędowi Miejskiemu w Lubsku, firmie Magnolia oraz drukarni Dechnik za pomoc w organizacji zawodów. Nagrody dla uczestników wręczyli Burmistrz Lubska Lech Jurkowski oraz Dyrektor LDK Sławomir Muzyka. Na zakończenie odbyło się uroczyste przekazanie statuetki upamiętniającej organizację turnieju z okazji 90-lecia Polskiego Związku Szachowego na ręce prezesa LKSz Caissa Lubsko Waldemara Szylko. Były to bardzo udane zawody, spełniające swoją rolę promującą szachy wśród dzieci i młodzieży, która miała okazję zdobyć cenne doświadczenie w starciach ze starszymi rywalami.