W zawodach wystartowało łącznie 113 zawodników grających w 7 grupach. Klub "Caissa" Lubsko reprezentowało 18 zawodników.

Byli to Dariusz Bieliński, Waldemar Szylko, Andrzej Kiełek, Andrzej Rapiej, Grzegorz Kołodziejski, Zenon Jachimek, Andrzej Pastuszak, Krzysztof Brzeziński, Ryszard Gajdecki, Ryszard Szydzik, Agata Wojciechowska, Kacper Brzeziński, Eryk Ostojicz, Aleksander Kiełek oraz debiutujący na arenie międzynarodowej Maksymilian Cypel, Karolina Machnicka, Szymon Gajda i Jakub Tołłoczko.

Nasi zawodnicy osiągnęli bardzo dobre wyniki, aż 6 naszych zajęło miejsce na podium. W najstarszej grupie (powyżej 60 lat) rewelacyjnie spisał się Ryszard Gajdecki, który uzyskał 7 punktów w 8 partiach i na rundę przed końcem zwyciężył w turnieju. Nasz zawodnik wyprzedził drugiego w tabeli Manfreda Müllera aż o 1,5 punktu! Całkowita dominacja naszego seniora.

Świetny wynik zanotowała także Agata Wojciechowska, która w grupie do lat 14 i 18 zdobyła 4 punkty zostając najlepszą zawodniczką w turnieju. Również 4 punkty uzyskał Kacper Brzeziński, który pokonał m.in. zawodnika z rankingiem 1832! Spośród wszystkich zawodników Kacper miał najtrudniejszy dystans, gdyż musiał zmierzyć się z całą czołówką turnieju i jak się okazało, nie był bez szans w tych starciach.

W grupie do lat 12 zagrali Eryk Ostojicz i Aleksander Kiełek. obaj nasi zawodnicy uzyskali 5 punktów w 7 partiach. Obaj przegrali partie tylko z liderami zawodów. Tym razem więcej szczęścia miał Eryk i to właśnie On powrócił do domu jako zdobywca trzeciego miejsca. Z kolei Olek musi zadowolić się czwartą lokatą.

W grupie do lat 10 wszyscy nasi zawodnicy debiutowali w zawodach na arenie międzynarodowej. Najlepiej spisała się Karolina Machnicka, która znakomicie rozpoczęła zawody zdobywając 4 punkty w 5 partiach. Jednak w dalszej części dało o sobie znać zmęczenie i po ośmiu rundach Karolina została sklasyfikowana na siódmym miejscu. Jednocześnie Karolina zajęła II miejsce wśród dziewcząt. Również 4 punkty zdobył Szymon Gajda, który ostatecznie zajął 10 pozycję. Maksymilian Cypel i Kuba Tołłoczko ugrali po 3,5 punktu.

W grupie open grano 11 rund. Zwycięzcą został mistrz fide Günther Jahnel, który zgromadził 9 punktów i wyprzedził drugiego w tabeli Martina Kappa o 1/2 punktu. Kolejne dwa miejsca padły łupem naszych zawodników. Dariusz Bieliński, dzięki solidnej grze (m.in. zwycięstwo z drugim w tabeli Kappem) zdobył brązowy medal. Tuż za podium znalazł się Waldemar Szylko, który na swoim koncie zapisał min. remis ze zwycięzcą turnieju. Obaj nasi zawodnicy zgromadzili po 7,5 punktu. Bardzo dobry turniej rozegrał Grzegorz Kołodziejski, który z wynikiem 6 punktów zajął 10 miejsce. Jednocześnie nasz zawodnik był pierwszy w klasyfikacji do 1700 (a także, w nieoficjalnej, grupie do 1900). Grzegorz w ostatniej rundzie zagrał na pierwszej szachownicy i dzielnie stawiał opór liderowi. Również 6 punktów uzyskał Zenon Jachimek, który zajął 4-tą pozycję (w grupie do 1700). Po 5,5 punktów zdobyli Andrzej Kiełek i Andrzej Rapiej. Z kolei Krzysztof Brzeziński zakończył zawody z 5-oma punktami.