W dniach 8-15 sierpnia odbył się XXIV Międzynarodowy Festiwal Szachowy w Poznaniu. W zawodach wystartowało 108 zawodników w grupie A i 21 zawodników w grupie B. Listę startową otwierał arcymistrz Jacek Tomczak, a oprócz niego w turnieju wzięli udział m.in. byli mistrzowie Polski: arcymistrz Włodzimierz Schmidt czy mistrz międzynarodowy Klaudiusz Urban. W zawodach wystartował reprezentant naszego klubu, Grzegorz Kołodziejski, który został rozstawiony z 69 numerem startowym. Po nie najlepszym starcie Grzegorz włączył drugi bieg i ostatecznie z wynikiem 4,5 punktu z 9 partii zajął 61 miejsce. Gratulujemy!

Na zakończenie Festiwalu odbyły się także Mistrzostwa Wielkopolski w szachach błyskawicznych w których nasz zawodnik zgromadził 5,5 punktu zajmując 77 miejsce wśród 111 zawodników. Zwycięzcą obu turniejów został arcymistrz Jacek Tomczak.