21 października aż 79 uczniów z ośmiu szkół rozpoczęło rywalizację w kolejnej edycji tych zawodów.

W śród gimnazjalistów i licealistów startowało 40 zawodników. Rywalizację wygrał Tomasz Lambrecht, który udanie zaliczył debiut w starszej grupie. Tomek wygrywa wszystko od marca 2015 roku i raczej nie zapowiada się, aby w najbliższym czasie ktoś był w stanie zagrozić Jego dominacji. Na drugim miejscu znalazł się obrońca tytułu Marcin Hermansdorfer, który przegrał partię tylko ze zwycięzcą turnieju. Na trzecim miejscu znalazł się (jak zawsze solidnie grający) Tomasz Dynowski (5,5 pkt). Wśród dziewcząt Agata Wojciechowska nie miała żadnych problemów z zajęciem pierwszego miejsca. Czyżby Agata obroniła wywalczony przed rokiem tytuł? Na wyróżnienie zasługuje także gra debiutantów w tej grupie. W pierwszej 10-tce znalazło się ich aż czterech. Poza Tomkiem Lambrechtem, byli to Maciej Zaborowski, Maciej Byczko i Jakub Kołodziejski, którzy uzyskali po 4,5 punktu zajmując ex aequo 8-10 miejsce.  W klasyfikacji drużynowej na prowadzenie wyszła drużyna z ZSOiE, ale mają tylko 1,5 punktu przewagi nad Gimnazjum w Jasieniu i 2,5 punktu nad Niepublicznym Gimnazjum w Lubsku.

W grupie Szkół Podstawowych tryumfował Eryk Ostojicz. W pięknym stylu zgromadził On 7 punktów nie dając szans rywalom. Eryk, po dwóch latach, powrócił na szczyt tabeli i na pewno zechce rozgościć się tutaj na dłużej. Drugie miejsce zajął Aleksander Kiełek z 6-oma punktami. Po 5,5 punktu zdobyli Cyprian Skibicki i (powracający do gry) Nikodem Mikołajczuk. Tym razem minimalnie lepszą wartościowość miał Cyprian i to On powraca do domu z brązem. Nikosiowi pozostaje pogodzić się z zajęciem "najgorszego" miejsca, czyli czwartego. Kolejne miejsca zajęli zawodnicy, którzy uzyskali po 5 punktów: Nikodem Stuła, Szymon Gajda, Mikołaj Chaszczewski i (najlepsza wśród dziewcząt) Karolina Machnicka. Dla Karoliny jest to kolejny tryumf w turnieju i pewnie zmierza Ona po kolejny tytuł. Na drugim miejscu znalazła się Nikola Majkut (4 pkt), która pokazuje że systematyczna praca popłaca i osiąga coraz lepsze rezultaty. Trzecie miejsce przypadło Darii Góralczyk, która wyprzedziła Elę Staniszewską (obie po 3,5 pkt). Znakomicie w turnieju zaprezentował się jeden z najmłodszych zawodników, Kornel Słobodzian (II klasa!), który zgromadził 4 punkty.  Drużynowo nie zagrożona wydaje się być pozycja SP-2 Lubsko, którzy mają 6 punktów przewagi nad SP-1 Lubsko.

Po zakończeniu ostatniej partii, zawodnicy ze szkół podstawowych mieli możliwość zagrania w symultanie z najlepszym zawodnikiem naszego klubu, Dariuszem Bielińskim. Nasz lider wygrał wszystkie partie, jednak za dobrą postawę w grze postanowił nagrodzić trójkę zawodników: Nikodema Mikołajczuka, Kornela Słobodziana i Nikole Majkut. Nagrody za symultanę ufundował pan Artur Urbaniak.

Pełne wyniki oraz galeria zdjęć znajdują się w zakładce grand-prix szkół.