81 zawodników w wieku od 6 do 75 lat przyjechało do Zbąszynia 23 października, aby wziąć udział w turnieju z cyklu Grand-Prix 4-ech Miast. Klub Caissa Lubsko reprezentowało 14 zawodników: Dariusz Bieliński, Waldemar Szylko, Grzegorz Kołodziejski, Ryszard Szydzik, Zenon Jachimek, Andrzej Pastuszak, Mirela Wojciechowska, Agata Wojciechowska, Eryk Ostojicz, Aleksander Kiełek, Cyprian Skibicki, Jakub Mierzwiak, Szymon Gajda i Jakub Tołłoczko. Po raz kolejny nasi zawodnicy udowodnili, że są groźni dla każdego rywala i wygrywali partie z wyżej notowanymi rywalami.

Znakomicie spisali się Dariusz Bieliński i Waldemar Szylko, którzy zdobyli po 6 punktów zajmując 2 pierwsze miejsca na podium. Nasi zawodnicy zremisowali tylko po dwie partie nie zaznając goryczy porażki. Rewelacyjny turniej rozegrał Grzegorz Kołodziejski, który z 5-oma punktami zajął szóste miejsce. Nasz zawodnik do końca pozostawał w grze o medal, jednak porażka w ostatniej rundzie wypchnęła Go na dalszą lokatę. Także 5 punktów uzyskał Ryszard Szydzik, który w grupie open zamknął pierwszą dziesiątkę. Agata Wojciechowska po raz kolejny udowodniła, że w swojej grupie jest jedną z faworytek. Tym razem zdobyła 4 punkty i w grupie D zajęła II miejsce, co przybliżyło Ją do zwycięstwa w cyklu. Również po 4 punkty zdobyli Eryk Ostojicz i Aleksander Kiełek. 3,5 punktu zdobył Cyprian Skibicki, z kolei Jakub Mierzwiak i Szymon Gajda zakończyli zawody z trzema punktami. Pozostali zawodnicy zdobyli cenne doświadczenie, które zaprocentuje (miejmy nadzieję) już na kolejnym turnieju, który odbędzie się w Lubsku.

Po raz kolejny organizatorzy pokazali, że można zrobić dobry turniej dając możliwość rywalizacji każdemu szachiście. Wierzymy, że sukces organizacyjny turniejów 4 Miast zachęci innych do robienia podobnych imprez.