Zawody zostały rozegrane w Sulechowie w dniu 12 grudnia. W 7-rundowych zmaganiach rywalizowały ze sobą 22 szkoły podstawowe, które wcześniej wywalczyły prawo gry w zawodach powiatowych. W składzie mistrza powiatu żarskiego znaleźli się Eryk Ostojicz, Aleksander Kiełek, Nikodem Mikołajczuk i Karolina Machnicka. Lubska "Dwójka" znakomicie zaprezentowała się na tych zawodach, praktycznie przez cały czas walcząc o medal. Niestety bardzo niewiele zabrakło i ostatecznie nasi młodzi zawodnicy zajęli czwarte miejsce.

Również indywidualnie nasi młodzi mistrzowie spisali się  bardzo dobrze. Najmocniejszym punktem drużyny okazał się Nikodem Mikołajczuk, który zakończył zawody bez porażki (5 wygranych, 2 remisy). Nikoś zajął także dzielone I-II miejsce na 3-ciej szachownicy. Na III miejscu (na drugiej szachownicy) znalazł się Olek Kiełek, który uzyskał 5,5 punktu remisując m.in. z zawodnikiem II kategorii. Trudne zadanie stało przed Erykiem Ostojiczem, który wziął na siebie najtrudniejszą, pierwszą szachownice. Eryk zdobył 4,5 punktu wygrywając z zawodnikiem II kategorii. Karolina Machnicka zakończyła zawody z wynikiem 2,5 punktu.

Wierzymy, że ten turniej przyniósł uczniom wiele cennego doświadczenia, które w kolejnych latach okaże się decydujące w walce o medal.

Drużynowe Mistrzostwa Województwa w szachach - kategoria szkoły podstawowe (wyniki)