Drugi tydzień ferii zleciał 17-stu zawodnikom na rozgrywkach o Puchar Zimy. Były to bardzo udane zawody, w których aż 7 osób podwyższyło swoje kategorie.

Walka o pierwsze miejsce trwała do samego końca, a po siedmiu rundach 4-ech zawodników miało po 5,5 punktu. Dopiero czwarta punktacja pomocnicza pozwoliła Zenonowi Jachimkowi wyprzedzić Eryka Ostojicza. Na kolejnych dwóch miejscach znaleźli się Marcin Hermansdorfer i Andrzej Pastuszak, którzy zdobyli III kategorię. Rywalizacja tej czwórki była bardzo zacięta i pokazała, że bez względu na wiek w szachy mogą ze sobą, na równi, rywalizować wszyscy.

Znakomicie spisał się Maksymilian Cypel, który zajął 5-te miejsce i zdobył IV kategorię. Jak widać regularne uczestnictwo w zajęciach akademii szachowej przynosi efekty. Wśród kobiet pierwsze miejsce przypadło Nikoli Majkut, drugie Mireli Wojciechowskiej, a trzecie Ani Kuśmierczyk. Wszystkie panie zdobyły po 3 punkty. Ponadto Nikola i Ania uzyskały IV kategorię. Wyższą kategorię (w tym przypadku V) zdobyli Aleks Lewandowski i najmłodszy uczestnik turnieju Kornel Słobodzian.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życząc dalszych sukcesów zapraszamy na kolejne turnieje.