W zawodach wystartowało 84 zawodników, którzy przez 7 rund rywalizowali między sobą o miejsce na podium.

W grupie szkół podstawowych niepokonany okazał się Eryk Ostojicz, który dzięki zdobyciu 7-miu punktów umocnił się na fotelu lidera cyklu. Tuż za Nim uplasował się Aleksander Kiełek, z wynikiem 6-ciu punktów. W tym roku ta dwójka zawodników zdecydowanie dominuje w turniejach. Czy zdołają Oni utrzymać prowadzenie do końca? Trzecie miejsce wywalczył Cyprian Skibicki, który zdobył 5 punktów, wyprzedzając Kornela Słobodziana lepszą punktacją pomocniczą. Mimo czwartego miejsca Kornel może być zadowolony z wyniku, gdyż 8-latek wciąż pozostajej jednym z najmłodszych zawodników w tej edycji rozgrywek. Wśród dziewcząt swoje umiejętności pokazała Ania Kuśmierczyk, która z 5-oma punktami po raz pierwszy stanęła na najwyższym stopniu podium. Tuż za Nią znalazły się Nikola Majkut i Karolina Machnicka (po 4,5 pkt). Tym razem drugie miejsce zajęła Nikola, a obrończyni tytułu musi pogodzić się z brązowym medalem.

Swoją passę w grupie gimnazjów i szkół średnich kontynuuje Tomasz Lambrecht, który ponownie zdobył komplet punktów. Na drugim miejscu znalazł się Marcin Hermansdorfer. Trzecie miejsce wywalczył Kacper Brzeziński (5 punktów), który miał więcej szczęścia od Gabriela Kołtuna, Mateusza Kielczyka, Mirka Moca, Dominika Ryżaka i Kuby Kołodziejskiego. Wśród dziewcząt swoje aspiracje do złota zgłosiła Adrianna Urbaniak, która z 6-oma punktami wyprzedziła liderkę cyklu, Agatę Wojciechowską aż o 2 punkty! Trzecie miejsce zajęła Monika Zielińska. Do końca zawodów pozostały dwa turnieje, czy ktoś jeszcze będzie wstanie włączyć się do walki o medale?