25 października odbył się pierwszy (z pięciu) turniej z cyklu Grand-Prix Szkół na rok szkolny 2013/14. To już V edycja tych zawodów i jak na jubileusz przystało pobity został rekord frekwencji! Na starcie stanęło 76 zawodników z 9-ciu szkół z Lubska, Jasienia i Górzyna. Wśród gimnazjalistów i uczniów szkół średnich grało 33 zawodników, natomiast wśród uczniów podstawówek 43.

W starszej grupie zwyciężył Krystian Gruszecki, zwycięzca poprzednich 4-ech edycji Grand-Prix udowodnił, że wciąż jest w wysokiej formie uzyskując 7 punktów. Na drugim miejscu znalazł się Damian Makowiecki (5,5 pkt.), natomiast brąz przypadł debiutującemu w tej kategorii Damianowi Zienkiewiczowi (5 pkt.).

W kategorii Szkół Podstawowych po 6 punktów zdobyli Kacper Brzeziński i Jakub Weran, szczęście uśmiechnęło się jednak do tego pierwszego który wyprzedził kolegę lepszą wartością pomocniczą. Na trzecim miejscu znalazł się Tomasz Dynowski zdobywając 5,5 pkt. Wśród dziewcząt najwięcej punktów zdobyła Agata Wojciechowska (5,5) o 1/2 punktu wyprzedzając zeszłoroczną mistrzynie Adriannę Urbaniak. Na 3-ej pozycji znalazła się Patrycja Ostapowicz (3,5 pkt.). W turnieju rewelacyjnie spisali się jedni z najmłodszych uczestników, Eryk Ostojicz i Aleksander Kiełek - obaj ośmiolatkowie zdobyli po 5 punktów plasując się na miejscach 7-8. Dokładne wyniki oraz galeria zdjęć znajduje się w zakładce Grand Prix Szkół.