25 marca do Sulechowa przyjechało 108 zawodników, w tym 18 reprezentantów LKSz "Caissa" Lubsko. Trzeba przyznać, że tak duża ilość osób grających maksymalnie wykorzystała miejsce dostępne w Sulechowskim Domu Kultury. Były to bardzo udane zawody pod względem organizacyjnym, a także niezwykle ciekawe zarówno dla grających jak i kibiców. Ostatecznie po 7-miu rundach najlepszy okazał się Daniel Michalski, który wyprzedził Tomasza Kolede wartością pomocniczą. 1/2 punktu niżej znaleźli się Krzysztof Jacewicz i (będący najwyżej z naszych zawodników) Grzegorz Kołodziejski. Niestety tym razem szczęście uśmiechnęło się do naszych rywali, gdyż Grzegorz został ostatecznie sklasyfikowany na czwartej pozycji. Niewątpliwie jest to sukces dla naszego zawodnika, który rozegrał bardzo dobry turniej i złożył swoje aspiracje do pozycji medalowych w kolejnych zawodach.

Dobrze spisali się także pozostali nasi zawodnicy. Waldemar Szylko został zwycięzcą wśród zawodników 55+, wyprzedzając nie kogo innego jak Zenona Jachimka. Trzeba jednak przyznać że w tej grupie stawka była bardzo wyrównana i żaden z zawodników nie zdobył dużej przewagi punktowej nad pozostałymi rywalami. Wśród pań nie zawiodła Agata Wojciechowska, która zajęła miejsce tuż za podium. W kontekście rywalizacji w dalszych turniejach jest to dla naszej zawodniczki dobra pozycja wyjściowa do ataku. W pierwszej dziesiątce znalazły się także Mirela Wojciechowska i Nikola Majkut.

Tradycyjnie juniorzy zostali sklasyfikowani w grupach wg rankingu. I tak w grupie "C" (do 1600) znakomicie poradził sobie Aleksander Kiełek zdobywając brązowy medal. Wielkie brawa dla naszego zawodnika, który dopiero debiutuje w tej grupie. Nieco gorzej poradził sobie Eryk Ostojicz, jednak trzeba przyznać że miał On jedne z trudniejszych kojarzeń, a wśród Jego rywali znalazło się dwóch kandydatów. W grupie "D" do roli medalowego faworyta musi przywyknąć Szymon Gajda, gdyż w turnieju zdobył On brązowy medal tracąc do lidera tylko 1/2 punktu. Bardzo dobrze turniej rozpoczął Cyprian Skibicki (3,5 z 4!) jednak później dało o sobie znać zmęczenie i summa summarum Cypek został sklasyfikowany na 10-tej pozycji. Cenne doświadczenie zdobyli Bartek Grabowiecki i Kuba Mierzwiak, którzy także ciężko walczyli o każdy punkt. Bardzo dobrze spisali się nasi zawodnicy w grupie "E" gdyż zarówno Nikodem Mikołajczuk jak i Kornel Słobodzian znaleźli się tuż za podium, zajmując odpowiednio IV (Nikoś) i V miejsce (Kornel). Obaj nasi juniorzy pokazali tym samym że są w stanie zagrozić czołówce, a właściwie to sami się w niej znajdują. Miejsca 3-5 w grupie "F" podzielił Kuba Tołłoczko, pokazując że jednak potrafi grać w szachy i rywale muszą na Niego uważać.

Wielkie brawa dla zawodników za waleczną postawę. Dziękujemy także organizatorom którzy przygotowali ogromną ilość medali i pucharów, a także słodkie co nieco dla młodych zawodników przeprowadzając znakomity turniej. A więc machina pod nazwą "GP4Miast" ruszyła z mocnym akcentem i zaledwie po dwóch latach przyciąga na start ponad setkę zawodników. Kolejny turniej w Zbąszyniu i już chyba nikt nie może się doczekać by zobaczyć jak potoczy się ten turniej.