W grupie najstarszej gdzie grało 6 juniorów i 7 juniorek w ogólnej klasyfikacji z dorobkiem 6 pkt. zwyciężyła Paulina Raczykowska, na drugim miejscu również z 6,0 pkt. znalazł się Tomasz Lambrecht, natomiast trzecie miejsce ze dorobkiem 5,5 pkt przypadło dla Julii Kudlak. Tuż za podium uplasowała się Adrianna Urbaniak, której w ostatniej rundzie miała szansę na miejsce medalowe jednak nie udało się jej wygrać z Tomkiem. Z naszego klubu w tej grupie startowało troje zawodników tj. Agata Wojciechowska, która zajęła z dorobkiem 3,0 pkt. miejsce 9, Nikola Majkut, która uplasowała się na ostatnim miejscu, co można usprawiedliwić tym że było to jej pierwszy start w zawodach o tej randze oraz Bartłomiej Grabowiecki, który zajął miejsce 11, który również po raz pierwszy brał udział w mistrzostwach województwa. Pomimo że była to najmniej liczna grupa zawodników, to można powiedzieć że chyba najbardziej bojowa. Pojedynki w tej grupie trwały bardzo długo i wzbudzały wielkie zainteresowanie wśród innych zawodników jak i kibiców. Po krótkim podsumowaniu zmagań, przejdźmy do najważniejszego punktu mistrzostw juniorów naszego województwa.

W poszczególnych grupach wiekowych tytuły mistrzowskie na rok 2017 wywalczyli:

Mistrzem województwa do lat 14 został Tomasz Lambrecht z "ŻKSz Żary", wicemistrzem województwa został Jan Jasik z "KSGU Tęcza Krosno Odrzańskie", a drugim wicemistrzem został Konrad Szpiczakowski z "KSz Odrodzenie Kożuchów".

Mistrzynią województwa do lat 14 została Julia Kudlak z "KSGU Tęcza Krosno Odrzańskie", wicemistrzynią została Natalia Keller z "KS 64 Zielona Góra", a drugą wicemistrzynią została Oliwia Musin z "ŻKSz Żary".

Mistrzem województwa do lat 16 został Paweł Zdanowicz z "Gubiński Klub Szachowy".

Mistrzynią województwa do lat 16 została Paulina Raczykowska z "KSz Stilon Gorzów Wlkp.", wicemistrzynią została Adrianna Urbaniak z "KS 64 Zielona Góra" , a drugą wicemistrzynią została Agata Wojciechowska z "LKSz Caissa Lubsko".

Wyniki Mistrzostw Województwa Lubuskiego Juniorów - grupa A (13-18 lat) Lubsko 27-28 maja 2017