0 W gościnnym Sulechowie odbył się turniej szachowy pod ciekawą nazwą: "Bo nudą wieje". Twórcy tej nazwy mieli na myśli małą liczbę turniejów organizowanych latem w naszym województwie. I dlatego w dniu 29 lipca do Sulechowa przyjechało 33 zawodników, którzy przez 11 rund walczyli tempem 5 minut na partię + 3 sekundy za każde posunięcie. Klub "Caissa" Lubsko reprezentowali Grzegorz Kołodziejski, Ryszard Szydzik, Andrzej Pastuszak i Cyprian Skibicki.

Nasi zawodnicy już od początku pokazali, że mogą skutecznie rywalizować z faworytami turnieju. Znakomicie turniej rozpoczął Grzegorz Kołodziejski, który wygrał pierwsze 4 partie (w tym m.in. z Grzegorzem Iwińskim - elo 2006) i awansował na pierwszą szachownicę. Niestety nie wytrzymał On presji i ostatecznie zakończył turniej z 7 punktami dzieląc 6-8 miejsce.

Ryszard Szydzik uzyskał 6 punktów, co pozwoliło Mu (wraz z 5 innymi zawodnikami) rozpocząć drugą dziesiątkę w tabeli wyników.

Andrzej Pastuszak i Cyprian Skibicki zdobyli po 5 punktów. Szczególnie dla Cypriana był to ciężki turniej, gdyż kilka partii przegrał On na czas. Partie błyskawiczne rządzą się swoimi prawami i po za umiejętnościami (których Cyprianowi nie brakuje) potrzebne jest też szybkie wykonywanie posunięć - a to trzeba wyćwiczyć. Na pocieszenie pozostaje fakt, że zawodnicy wygrywający w blitza nie zawsze są lepsi w szachach klasycznych.

Ostatecznie zwycięzcą turnieju został Daniel Michalski (10 punktów) z Sulechowa, który wyprzedził Grzegorz Iwińskiego i Grzegorza Zabawskiego - obaj po 8 punktów. Najlepszym juniorem został Adrian Tarawski (6,5 pkt), a najlepszą kobietą Aleksandra Kubiak (6 pkt).