Pęgów był gospodarzem II Mistrzostw Polski Amatorów (ranking elo do 2000) w szachach błyskwicznych. Zawody grane tempem 3'+2" zostały rozegrane 7 października. Wśród 108 zawodników znalazło się 5-ciu reprezentantów naszego klubu: Waldemar Szylko, Andrzej Kiełek, Maciej Kiełbratowski, Grzegorz Kołodziejski i Aleksander Kiełek.

Już od początku każdy z zawodników starał się wlaczyć o zwycięstwo w każdej partii. Po 11-stu dwupartiowych rundach zwycięzcą zawodów został Damian Daniel z Żarowa, który uzyskał 18 punktów. Drugie miejsce zajął Eugeniusz Małecki (16 pkt). Natomiast brązowy medal wywalczył Waldemar Szylko! Prezes naszego klubu zgromadził 15 punktów całkowicie zasłużenie zajmując miejsce na podium. Mimo odległego numeru startowego, ogromne doświadczenie naszego zawodnika pozwoliło mu po raz kolejny sięgnąć po medal Mistrzostw Polski. Wielkie brawa dla naszego reprezentanta. Wśród kobiet zwyciężyła Katarzyna Dwilewicz (Polonia Wrocław) z dorobkiem 16,5 punktu.

Bardzo dobre zawody rozegrał także Grzegorz Kołodziejski. Nasz zawodnik rostawiony był z 56 numerem startowym, a mimo to przez niemal cały turniej utrzymywał się na czołowych szachownicach. Ostatecznie z wynikiem 13 punktów zajął On 20-te miejsce. Gratulacje dla naszego zawodnika, który skutecznie walczył z wyżej notowanymi rywalami.

Andrzej Kiełek zgromadził 12 punktów, Maciej Kiełbratowski uzyskał 10 punktów, z kolei Olek Kiełek zakończył zawody z wynikiem 8,5 punktu.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.