Lubsko było gospodarzem trzeciego turnieju z cyklu Grand-Prix Czterech Miast, który został rozegrany 15 października.  Oprócz zawodników z Lubska, Sulechowa, Krosna Odrzańskiego i Zbąszynia na starcie pojawili się także zawodnicy z Forst, Kożuchowa, Żar, Zielonej Góry, Gorzowa Wlkp., Sulęcina i Pęgowa. Był to najsilniej obsadzony turniej w tej edycji rozgrywek, gdyż średni ranking pierwszej dziesiątki, w grupie A, wyniósł 2018 punktów elo. Ponadto był to jedyny turniej rozegrany w obsadzie międzynarodowej.

Od początku zawodów byliśmy świadkami niezwykle emocjonumących partii, gdyż każdy z zawodników starał się zdobyć przewagę przed ostatnim turniejem. W obu grupach walka o medale trwała do ostatniej partii, a oprócz umiejętności szachowych zawodnicy musieli wykazać się walecznością i odpornością na stres.

grupa A: Ostatecznie zwycięzcą zawodów został Dariusz Bieliński (LKSz "Caissa" Lubsko), który zgromadził 6,5 punktu w 7 partiach! Nasz lider od początku do końca zachował zimną krew i po pokonaniu bezpośrednich rywali do złota całkowicie zasłużenie zainkasował Puchar za zwycięstwo w turnieju. Na drugiej pozycji znalazł się, rostawiony z pierwszym numerem startowym, Piotr Jagodziński (Wieża Pęgów) uzyskując 6 punktów. Brązowy medal wywalczył Grzegorz Dąbrowski (LKSz "Caissa" Lubsko) zdobywając 5,5 punktu i jako jedyny remisując z Darkiem Bielińskim.

W klasyfikacji zawodników 55+ zwyciężył Waldemar Szylko, który całkowicie deklasuje rywali w tej grupie. Drugie miejsce zajął Juergen Goldschmidt z Forst, a trzeci był, kolejny zawodnik z Lubska, Zenon Jachimek.

Wśród kobiet pierwsze miejsce zajęła Paulina Raczykowska (4 pkt) wyprzedzając Aleksandrę Kubiak (3,5 pkt) i Ewę Balcerczak (3 pkt).

W grupie A były też prowadzone dwie klasyfikacje juniorskie: B (dla juniorów z rankingiem do 1800) i C (dla juniorów z rankingiem do 1600). I tak w klasyfikacji B zwyciężył Tomasz Lambrecht, który zgromadził 4 punkty. Pół punktu za Nim uplasowała się Aleksandra Kubiak, z kolei z 2 punktami turniej zakończył Damian Świerc.

W klasyfikacji C (juniorzy do 1600) najlepszy okazał się Adrian Kozłowicz ze Zbąszynia, który o pół punktu wyprzedził Konrada Szpiaczakowskiego. Brązowy medal wywalczył nasz zawodnik Aleksander Kiełek, stając się tym samym liderem w klasyfikacji generalnej cyklu.

grupa B: Zwycięzcą został Stanisław Kudlak (KSGU "Tęcza" Krosno Odrzańskie) z wynikiem 7 punktów! Staś Kudlak aż o 2 wyprzedził  drugiego w tabeli Marcela Dechnika (KSGU Krosno Odrz.) oraz trzecią Agatę Wojciechowską (Caissa Lubsko). Całkowita dominacja jednego z najstarszych zawodników w tej grupie.

W grupie G złoty medal zdobył Dominik Więcek z Krosna Odrzańskiego, który o pół punktu wyprzedził trzech kolejnych zawodników: Jakuba Wojtasiewicza. Eryka Schaumkessela i Karolinę Machnicką. Niestety dlanaszej zawodniczki miała Ona najgorszą wartośc pomocniczą i została sklasyfikowana na miejscu czwartym.

W grupie H po 5 punktów uzyskało dwóch zawodników z Sulechowa - Mateusz Bredla i Maciej Drzygała. Z tej dwójki więcej szczęscia miał Mateusz i to On wrócił do domu ze złotem. Tylko 1/2 punktu mniej zdobyła Julia Gruszecka (Caissa Lubsko), która musi zadowolić się brązowym medalem.

W grupie I zwyciężył Kacper Szatkowski, przed Łukaszem Kobitą i Tomaszem Tararako (wszyscy - KSGU "Tęcza" Krosno Odrz.)

Wśród najmłodszch (dzieci do lat 7) najlepiej spisał się Wojciech Ziobrowski (Sulechów) gromadząc 3,5 punktu. Srebrny medal wywalczył Gabriel Murawski, a brązowy Filip Maciak (obaj Odrodzenie Kożuchów).

Klasyfikację dziewcząt całkowicie zdominowały zawodniczki z Lubska: na pierwszym miejscu znalazła się Agata Wojciechowska, srebro wywalczyła Julia Gruszecka, a z brązowym medalem do domu wróciła Karolina Machnicka. Zaś czwarte miejsce zajęła Nikola Majkut. Tylko pół-punktowe różnice pomiędzy naszymi zawodniczkami pokazują, że walka trwała do samego końca.

Podczas zakończenia zawodów, sędzia główny Mariusz Kucharski podziękował zawodnikom za postawę fair-play. Z kolei Burmistrz Lubska Lech Jurkowski podkreślił znaczenie szachów w procesie rozwoju twórczego i logicznego myślenia u dzieci i młodzieży.

Po wręczeniu nagród przez Burmistrza Lecha Jurkowskiego oraz Prezesa Lubskiego Klubu Szachowego "Caissa" Waldemara Szylko pozostało już tylko zaprosić wszystkich zawodników na turniej finałowy cyklu GP4Miast, który zostanie rozegrany 19 listopada w Krośnie Odrzańskim.