Spośród 94 zawodników, którzy przyjechali do Krosna Odrzańskiego w dniu 19 listopada, aż 17 reprezentowało Lubski Klub Szachowy "Caissa". Tradycyjnie byliśmy jedną z najliczniejszych ekip i jak zawsze nasi zawodnicy byli wśród faworytów turnieju.

W grupie "A" od początku do końca sytuację kontrolował Dariusz Bieliński, który po wygraniu 6 partii z rzędu zapewnił sobie pierwsze miejsce. Nawet porażka w ostatniej rundzie nie przeszkodziła naszemu liderowi w zdecydowanym wygraniu turnieju. Srebrny medal wywalczył Daniel Michalski (Sulechów), również gromadząc 6 punktów. Na najniższym stopniu podium uplasował się Waldemar Szylko, z wynikiem 5,5 punktu. Jednocześnie Prezes LKSz "Caissa" został najlepszym zawodnikiem powyżej 55 lat. Z kolei brąz w tej kategorii zdobył Zenon Jachimek. Naszych zawodników rozdzielił Marek Goździewicz (Zbąszyń).

Wśród dziewcząt najlepsza okazała się Paulina Raczykowska (Stilon Gorzów). W kategorii juniorów z rankingiem do 1800 zwyciężył Jakub Maciak (Kożuchów). W grupie do 1600 złoto zdobyła Julia Kudlak (Krosno Odrz.). Bardzo blisko podium był Eryk Ostojicz, któremu do trzeciego miejsca zabrakło 1/2 punktu, a do zwycięstwa tylko jednego. O trudności turnieju na własnej skórze przekonali się Aleksander Kiełek i Cyprian Skibicki, którzy dzielnie walczyli starając się zdobyć każdy punkt. Tak zdobyte doświadczenie zaprocentuje w przyszłości lepszymi wynikami.

Grupa "B" przebiegała pod dyktando jednej zawodniczki - Agaty Wojciechowskiej. Nasza reprezentantka uzyskała 6,5 punktu zdecydowanie wygrywając cały turniej oraz zgarniając puchary w kategorii dziewcząt i juniorów z rankingiem do 1400. Wielkie Brawa dla Agaty, która pokazuje ostatnio że naprawdę potrafi grać w szachy. Drugie miejsce wśród dziewcząt i pierwsze w kategorii H zajęła Julia Gruszecka. Z każdym kolejnym turniejem Julka robi ogromny progres, a zdobyte 6 punktów pokazuje że każdy musi na Nią uważać.

Dobrze spisali się także pozostali nasi juniorzy: Szymon Gajda zakończył zawody z wynikiem 4,5 punktu. Jakub Mierzwiak i Nikola Majkut zgromadzili po 4 punkty. Z 3-ema punktami zakończyli zawody Maksymilian Cypel, Nikodem Mikołajczuk i Ksawier Ostapowicz. Szczególnie dla (najmłodszego w naszej ekipie) Ksawiera ogromne brawa, gdyż był to Jego pierwszy turniej (po za Grand-Prix Szkół). Mimo to trema nie zjadła naszego młodego zawodnika i pokazał On że jest w stanie nawiązać walkę z bardziej doświadczonymi rywalami. Kuba Tołłoczko ukończył zawody z wynikiem 2,5 punktu.

Brawa dla naszych zawodników, którzy w Krośnie pobili chyba rekord przywożąc do Lubska aż 16 pucharów!! Nie będzie łatwo pobić taki wynik, ale w kolejnych turniejach będziemy próbować ;)