93 zawodników wzięło udział w kolejnym turnieju z cyklu Grand-Prix Szkół, który odbył się 9 lutego.

To już końcówka tegorocznej edycji, więc każdy zawodnik musi postarać się o najwyższe zdobycze punktowe aby w końcowej tabeli końcowej być jak najwyżej. Z wygrywaniem nie mają żadnych problemów Tomasz Lambrecht i Eryk Ostojicz. Obaj zawodnicy zdominowali swoje grupy zdobywając po 7 punktów.

W tym roku Eryk nie przegrał jeszcze żadnej partii, co pozwoliło mu zapewnić sobie zwycięstwo w cyklu na rundę przed końcem.

Jednak walka o kolejne miejsca na podium trwa nadal, a faworytem do srebra pozostaje Wiktor Milczanowski, który zdobywając 5,5 punktu ponownie zameldował się na podium. Trzecie miejsce zajął Szymon Gajda, tym samym przypominając, że wciąż walczy o medal w klasyfikacji generalnej. Szanse na podium zachowują także Aleksander Kiełek, Cyprian Skibicki, Nikodem Mikołajczuk (którzy zdobyli po 5 punktów w ostatnim turnieju) oraz Jakub Mierzwiak (który ugrał 4 punkty). Każdy z Nich musi jednak wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności, aby liczyć się w walce o podium.

Wśród dziewcząt sprawa złotego medalu również się już rozstrzygnęła. Julia Gruszecka uzyskała 6 punktów w turnieju i może być pewna swojego pierwszego medalu w klasyfikacji generalnej. Drugie miejsce w zawodach zajęła Ania Kuśmierczyk, tym samym wysuwając się na samodzielne drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. Ania wyprzedza Karolinę Machnicką o pół punktu i walka o srebro rozstrzygnie się dopiero w ostatnim turnieju. Tylko matematyczne szanse na podium mają jeszcze Nikola Majkut (III miejsce w ostatnim turnieju) oraz Daria Góralczyk.

W klasyfikacji gimnazjów i szkół średnich na prowadzeniu znalazł się Tomasz Lambrecht. Nie jest to co prawda zaskoczenie, jedyne co może dziwić to fakt, że zajęło mu to aż 4 turnieje. Tomek ma teraz 2 punkty przewagi nad Marcinem Hermansdorferem i jedyne co musi zrobić to postawić kropkę nad i. Jednak należy pamiętać że to Marcin prowadził w klasyfikacji przez 4 turnieje i na pewno nie będzie ułatwiał Tomkowi zadania. Jednak ma On na pewno świadomość że nie wszystko zależy od niego i to po stronie Tomka jest teraz piłka. III miejsce zajął Mirosław Moc, tym samym pokazując że i On ma chrapkę na podium. W walce o brąz liczy się wciąż jeszcze 8 zawodników i walka pomiędzy nimi będzie z pewnością trwała do ostatniej rundy.

Agata Wojciechowska uzyskała 6 punktów, czym umocniła się na pozycji liderki. Adrianna Urbaniak zdobywając 5 punktów zajęła II miejsce. Do Agaty traci obecnie 6 punktów jednak jest Ona w stanie to odrobić, dlatego Aga musi wciąż uważać. III miejsce Kornelii Sówki daje jej spore szanse na to aby zająć miejsce na podium.

W klasyfikacji drużynowej szkół podstawowych SP-2 Lubsko ma aż 15,5 punktu przewagi nad SP Jasień co daje im dużą zaliczkę na turniej przed końcem. Zawodnicy z "Dwójki" na pewno mają chęć na kolejne zwycięstwo.

W grupie starszej prowadzi Niepubliczne Gimnazjum dla Młodzieży w Lubsku, jednak tylko 3 punkty mniej ma ZSOiE Lubsko a kolejny punkt mniej Gimnazjum nr 1 w Lubsku. Walka wciąż jest nierozstrzygnięta i będzie trwała do ostatniej rundy.

Wyniki oraz galeria zdjęć w zakładce Grand-Prix Szkół.