W czasie ferii w Lubskim Domu Kultury odbył się turniej szachowy o Puchar Zimy. W zawodach wystartowało 32 zawodników w wieku od 6 do ponad 60 lat. Zawodnicy bardzo ambitnie podeszli do turnieju, walcząc do samego końca o każdy punkt. Przez 7 rund turnieju zobaczylismy tylko 10 remisów, co pokazuje z jaką walecznością toczyły się pojedynki.

Dodatkową motywacją była możliwość zdobycia kategorii, czego dokonało 7 młodych szachistów: IV kategorię zdobyli Wiktor Fila, Wiktor Milczanowski i Kornel Słobodzian. Z kolei V kategorię uzyskali: Tymon Józefowicz, Daniel Słobodzian, Rafał Witowski i Marcelina Bielińska.

Zwycięzcą został Tomasz Lambrecht, który zgromadził 6 punktów. Zaraz za nim znalazło się aż 5-ciu zawodników z dorobkiem 5-ciu punktów: Andrzej Gruszecki, Grzegorz Kołodziejski,  Artur Urbaniak, Agata Wojciechowska i Andrzej Jabłoński.

Spośród nich najbardziej zadowolony może być Andrzej Gruszecki, który nie przegrał żadnej partii i zagwarantował sobie drugie miejsce. Brązowy medal przypadł Grzegorzowi Kołodziejskiemu, który prowadził w pierwszej połowie turnieju (jako jedyny wygrał ze zwycięzcą turnieju), jednak pod koniec za bardzo się rozluźnił i przegrał dwie partie dając się wyprzedzić Tomkowi i Andrzejowi. Tuż za podium znalazł się Artur Urbaniak, który może mówić o sporym pechu, gdyż przegrał tylko z zawodnikami z dwóch pierwszych miejsc. Przy nieco innych kojarzeniach z pewnością znalazłby się On na podium.

Na kolejnym miejscu znalazła się Agata Wojciechowska, która jednocześnie była najlepsza wśród dziewcząt. VI miejsce zajął Andrzej Jabłoński. Warto zanotować że różnice w punktacji były minimalne, ponieważ pomiędzy drugim i szóstym zawodnikiem było zalewdwie 3 punkty buchholza różnicy.

Wśród dziewcząt na drugim miejscu znalazła się Julia Gruszecka, z kolei III zajęła Zuza Staszak. Za podium znalazły się Marcelina Bielińska i najmłodsza uczestniczka turnieju Zosia Mierzwiak.

Najlepszym juniorem do lat 14 został Wiktor Milczanowski wyprzedzając Szymona Gajdę i Wiktora Filę.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom i życzymy powodzenia w kolejnych turniejach.

wyniki znajdują się na stronie chessarbiter.