W dniach 18-25 marca w Ustroniu zostały rozegrane, po raz drugi, Mistrzostwa Polski Seniorów w szachach. W zawodach mogli startować zawodnicy od 55 lat wzwyż. Nie mogło oczywiście zabraknąć i naszych szachowych "weteranów". Do Ustronia pojechali Waldemar Szylko (22 nr startowy) i Andrzej Rapiej (41 nr startowy).

Waldemar Szylko znakomicie rozpoczął turniej wygrywając dwie pierwsze partie. Po remisie w trzeciej rundzie, z wyżej notowanym rywalem, nasz zawodnik pokonał dwóch kolejnych przeciwników i na stałe dołączył do grupy grającej o zwycięstwo w turnieju. Waldemar do końca nie przegrał żadnej partii i zakończył turniej z wynikiem 7 punktów z 9 partii. Pozwoliło to na zajęcie czwartego miejsca w klasyfikacji generalnej oraz drugiego w kategorii do 65 lat. Nasz zawodnik do końca walczył też o normę mistrzowską, jednak zabrakło 1/2 punktu do jej uzyskania. Mimo to wynik rankingowy 2370 robi wrażenie, a uzyskanie do rankingu elo 49 "oczek" pokazuje, że W. Szylko jest niczym dobre wino - im starszy tym lepszy.

Andrzej Rapiej również rozegrał dobry turniej. Uzyskane 5,5 punktu pozwoliły w klasyfikacji generalnej przesunąć się o jedno miejsce, względem listy startowej. Z kolei w grupie do 65 lat Andrzej otworzył trzecią dziesiątkę. Ranking uzyskany 2080 pokazuje, że i A. Rapiej nie powiedział jeszcze ostatniego słowa w swojej karierze.

Warto odnotować, że najstarsi zawodnicy mieli powyżej 90 lat. Gratulujemy, przede wszystkim, Waldemarowi który zdobył srebrny medal mistrzostw Polski. W. Szylko zdecydowanie zasłużył na miejsce na podium, a kto wie może w przyszłym roku pokusi się On o złoto?

wyniki zawodów znajdują się tutaj. Z kolei w tym miejscu można zobaczyć kartę startową vicemistrza Polski - Waldemara Szylko.