W dniach 2-6 stycznia odbył się XVI noworoczny turniej szachowy w Guben. W turnieju wzięło udział 106 zawodników z 4 krajów (Polski, Białorusi, Ukrainy i Niemiec). Zwycięzcą turnieju został ukraiński arcymistrz Vladimir Sergeev (Zikuda Turnov) który uzyskał 7.5 punktu z 9. Drugie miehsce wywalczył mistrz fide Benjamin Dauth (Rotation Pankow) również 7.5 pkt. Na trzecim miejscu znalazł się kolejny arcymistrz, białorusin Sergey Kasparov. Najlepszy z polaków okazał się reprezentant LKSz Caissy Lubsko, Dariusz Bieliński, który uzyskał 6.5 pkt. i zajął 5-te miejsce. Bardzo dobrze spisali się także dwaj nasi pozostali zawodnicy: Waldemar Szylko, który z 6 pkt. zajął 14-te miejsce i został najlepszym zawodnikiem do 2050. Natomiast Grzegorz Kołodziejski zdobył 4.5 pkt. zajmując 48 miejsce i jednocześnie był 2-gi do 1700. wyniki Był to bardzo udany turniej dla naszych zawodników, którzy na początek roku zyskali 50 punktów międzynarodowego rankingu ELO. Wielkie brawa!