W dniach 10-14 kwietnia odbyły się w Pokrzywnej k/Głuchołaz XII Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych, w których wzięli udział strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Starej Wodzie, gmina Lubsko (na co dzień reprezentujący Lubski Klub Szachowy "Caissa"). W kategorii drużynowej zajęli rewelacyjne 2-gie miejsce, zdobywając tytuł Drużynowych v-cemistrzów Polski Służb Mundurowych! Również wyniki indywidualne naszych strażaków były bardzo dobre i tak: Grzegorz Dąbrowski i Waldemar Szylko uzyskali po 6.5 punktu zajmując dzielone 3-5 miejsce, będąc jednocześnie na miejscach 3-4 w klasyfikacji zawodników z OSP. Andrzej Kiełek zdobył 5.5 pkt. i został sklasyfikowany na 19 pozycji, Andrzej Rapiej z 4 punktami znalazł się na 47 miejscu. Nasi zawodnicy wzięli udział w indywidualnych Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w szachów błyskawicznych w którym również uzyskali świetne wyniki: Waldemar Szylko zajął 3 miejsce, Grzegorz Dąbrowski 4miejsce, na miejscu 7 ukończył turniej Andrzej Kiełek, natomiast na 49 pozycji uplasował się Andrzej Rapiej. Łącznie w zawodach wzięło udział 82 zawodników reprezentujących wszystkie służby RP: Wojsko Polskie, Policja, Służba Więzienna, Służba Celna, Straż Graniczna, Państwowa Straż Pożarna i Ochotnicza Straż Pożarna. Zwycięzcą całego turnieju został mistrz krajowy Robert Tustanowski (OSP Wierzbiec). Wyniki szczegółowe zawodów: Szachy klasyczne Szachy błyskawiczne