W dniu 23 czerwca w Zielonej Górze w Zespole Szkół Ekologicznych został rozegrany pierwszy w województwie Lubuskim turniej szachów szybkich, zgłoszony do oceny rankingowej FIDE. Turniej rozegrany został tempem 15 minut na zawodnika na dystansie 9 rund. Na start stawili się zawodnicy z Zielonej Góra, Lubska, Kożuchowa, Żar, Świebodzina, Sulechowa, Jasienia, Nowej Soli, Wiechlic i Bogatyni w sumie 46 osób w tym 6 zawodniczek. Zwycięzcą turnieju został zawodnik LKSz Caissa Lubsko Dariusz Bieliński, który w bardzo ładnym stylu zdobył 8,5 pkt z 9 pkt. Drugie miejsce zajął zawodnik UKS Gambit Świebodzin Krzysztof Zapolski, który zdobył 8 pkt.. Na trzecim miejscu znalazł się zawodnik ŻKSz Żary Piotr Jagodziński z 7 pkt.