W dniach 5-9 lutego odbył się V Memoriał im. Ziemowita Zgierskiego - Obra Zima Open. W trzech grupach turniejowych wzięło udział 102 zawodników, w tym aż 10 reprezentujących nasz klub. Byli to Dariusz Bieliński i Grzegorz Kołodziejski (w grupie A), Gabriel Kołtun i Damian Zienkiewicz (w grupie B) oraz Tomasz Dynowski, Aleksander Kiełek, Nikodem Mikołajczuk, Jakub Weran, Agata Wojciechowska i Mirela Wojciechowska (wszyscy grupa C).

W grupie A, gdzie wzięło udział 50 zawodników, zwyciężył Mikołaj Tomczak (Wieniawa Leszno) mistrz Polski do lat 14 uzyskał 7,5 pkt. z 9 partii wyprzedzając swojego klubowego kolegę - Marcina Pilzaka o 1/2 punktu. Brązowy medal przypadł naszemu reprezentantowi Dariuszowi Bielińskiemu, który uzyskał 6,5. Dobrze spisał się także Grzegorz Kołodziejski, który uzyskał 4,5 pkt. zajmując wysokie 22-gie miejsce.  W grupie B doskonale spisał się Damian Zienkiewicz, który mając ostatni numer startowy zajął 16-te miejsce uzyskując 4 punkty. Niestety Damianowi do III kategorii zabrakło 1 pkt. Gabriel Kołtun nie zaliczy tego turnieju do udanych, jednak cenne doświadczenie z pewnością zaprocentuje w przyszłości.  W grupie C najlepiej spisał się Tomasz Dynowski (5,5 pkt.) zajmując "najgorsze" 4-te miejsce i zdobywając IV kategorię. Również 5,5 pkt. zdobył Jakub Weran zajmując 6-te miejsce. na 9-tym miejscu w klasyfikacji generalnej i drugim wśród dziewcząt i kobiet znalazła się Agata Wojciechowska z 5 punktami. Trzecie miejsce wśród pań przypadło Mireli Wojciechowskiej (4,5 pkt.). Znakomicie spisali się także nasi najmłodsi zawodnicy, dla których był to pierwszy turniej klasyczny poza domem. Aleksander Kiełek zdobył 4 punkty natomiast Nikodem Mikołajczuk uzyskał 2,5 - dla obydwóch będzie to z pewnością niezapomniany turniej, który po latach będą wspominać z uśmiechem.  Oprócz zmagań w szachach klasycznych część naszych zawodników wzięło udział w turnieju blitza, w którym najlepiej spisał się Dariusz Bieliński zajmując 2-gie miejsce. Był to kolejny udany turniej dla naszych zawodników, którzy zdobyli cenne doświadczenie. Brawa należą się także dla organizatorów, którzy starają się aby turniej odbył się w dobrej i przyjacielskiej atmosferze.