W niedziele, 20 maja, odbył się turniej o Puchar Burmistrza miasta Gubin. W zawodach wzięło udział 60 zawodników. Zwycięzcą turnieju został arcymistrz Wojciech Moranda (8.5 punktu z 9 partii), który wyprzedził Piotra Jagodzińskiego, Pawła Piotrowskiego i Krzysztofa Czerniawskiego (wszyscy po 7p.). W turnieju bardzo dobre wyniki osiągnęli nasi zawodnicy. Najlepszym okazał się Grzegorz Kołodziejski zdobywając 5 punktów i zajął 17 miejscu. Krzysztof Brzeziński zdobył 4.5 pkt. co zapewniło mu dzielone 22-28 miejsce, natomiast Kamil Brzeziński i stawiający swoje pierwsze kroki w takim turnieju Kacper Brzeziński uzyskali 4 punkty i zajęli miejsca 29-40. Sędzią głównym zawodów był instruktor naszego klubu, pan Mariusz Kucharski. Turniej przebiegał w dobrej i sportowej atmosferze, spełniając swoje zadanie jakim jest promocja szachów.