Aż 79 zawodników wzięło udział w trzecim turnieju z cyklu Grand-Prix Szkół, który został rozegrany 21 stycznia. Rekord frekwencji zapewniło 37 zawodników w kategorii gimnazjów i szkół średnich oraz 42 zawodników ze szkół podstawowych.

Wśród gimnazjalistów i uczniów szkół średnich zwyciężył Dominik Skórzewski, który jako jedyny nie przegrał żadnej partii uzyskując 6 punktów. Drugie miejsce zajął Mateusz Bondarenko (także 6 punktów) - jeden z najlepszych zawodników wśród szkół podstawowych sprzed paru lat przypomniał że wciąż jest groźnym rywalem dla każdego. Brąz zdobył Krystian Gruszecki uzyskując 5,5 punktu. Wśród dziewcząt najlepsza okazała się Emilia Wojciechowska uzyskując 4 punkty. Tyle samo zdobyła Natalia Waluś przegrywając wartością pomocniczą. Trzecia była Sylwia Musidlak, która zdobyła 3,5 pkt.

W kategorii szkół podstawowych zwyciężył Jakub Weran (6 pkt.). Po 5 punktów uzyskało aż 6 zawodników, z których najlepszą punktację pomocniczą miał Kacper Brzeziński. Z kolei brąz przypadł Aleksandrowi Kiełkowi. Widać że drugoklasista uczynił ogromne postępy i w kolejnych turniejach, z pewnością, będzie się liczył w walce o medale. Wśród dziewcząt pierwsze miejsce zajęła Adrianna Urbaniak (6 pkt.) wyprzedzając Agatę Wojciechowską (5 pkt.) i Kornelię Sówke (4 pkt.). Do końca tegorocznej edycji pozostały jeszcze 2 turnieje, na które już teraz serdecznie zapraszamy.