9 marca odbył się turniej szachowy w Krośnie Odrzańskim. W zawodach wzięło udział 52 szachistów, w wieku od 7 do 68 lat. Listę startową otwierał arcymistrz Jurij Zezulkin, będący jednym z faworytów turnieju. Nasz klub reprezentowało 5 zawodników: Dariusz Bieliński (5 nr. startowy), Maciej Kiełbratowski (nr. 25), Ryszard Szydzik (nr. 26), Grzegorz Kołodziejski (nr. 28) oraz Ryszard Gajdecki (nr. 29).

W festiwalu bezapelacyjnie zwyciężył Karol Kucza (ŻKSz Żary) uzyskując 9 punktów z 11 partii. Po 8,5 punktu uzyskało aż 4-ech zawodników: Jurij Zezulkin, Marek Oliwa, Patryk Oliwa oraz Dariusz Bieliński. Najwyżej sklasyfikowany wśród naszych zawodników Darek jako jedyny nie przegrał żadnej partii, co pozwoliło zająć naszemu liderowi 5-te miejsce. Rewelacyjnie spisał się także Ryszard Gajdecki który uzyskując 6,5 punktu zajął 11 miejsce, będąc pierwszy wśród zawodników z II kategorią. 50% wynik zdobyli Maciej Kiełbratowski i Grzegorz Kołodziejski zajmując ex aequo 25-28 miejsce. Na 30-tym miejscu znalazł się Ryszard Szydzik (5 pkt.). Był to kolejny znakomity turniej w wykonaniu naszych graczy. Wielkie brawa należą się dla organizatorów, za sprawne zorganizowanie i przeprowadzenie turnieju.