Drugi turniej tegorocznej edycji cyklu Grand-Prix Czterech Miast został rozegrany 22 lipca w Lubsku. Mimo wakacyjnego okresu do Lubska przybyła całkiem spora grupa szachistów, którzy przez 7 rund rywalizowali ze sobą o zwycięstwo w turnieju.

W klasyfikacji do 1400 zwyciężył Wiktor Więcek z Krosna Odrzańskiego, wyprzedzając o cały punkt 7-letniego Wojciecha Ziobrowskiego (Sulechów). Tuż za nimi uplasowała się najlepsza zawodniczka w turnieju, Zuzanna Kamińska (Krosno Odrz.) oraz najlepszy zawodnik z Lubska Wiktor Fila. Niestety nasz zawodnik miał mniej szczęścia i punktacja pomocnicza wypchnęła Go na najgorsze miejsce - IV. Mimo to dla Wiktora należą się ogromne brawa, gdyż widać że od ostatniego turnieju zrobił olbrzymi progres i jest już w stanie rywalizować o podium w turnieju.

Podium w klasyfikacji dziewcząt uzupełniły Małgorzata Miklosz (Miedź Legnica) i Zuzanna Staszak (Caissa Lubsko).

W klasyfikacji do 1200 najlepszy okazał się Sebastian Jakubowski (Niwiska), lepszą wartością pomocniczą wyprzedzając Jana Czyżewskiego z Zielonej Góry. Na najniższym stopniu podium uplasował się zawodnik LKSz Caissy Lubsko - Maksymilian Staszak.

Wśród najbardziej początkujących (bez kategorii) najlepiej spisał się Sebastian Kurtyka z Zielonej Góry, który wyprzedził Wojciecha Horowskiego z Gubina oraz Stanisława Jasińskiego z Krosna Odrzańskiego.

Wielkie brawa należą się także dla najmłodszych uczestników turnieju: 5-letniej Zosi Staszak oraz 6-letniego Pawła Urbaniaka (obydwoje LKSz "Caissa" Lubsko), którzy dzielnie walczyli ze starszymi rywalami, odnosząc także swoje pierwsze sukcesy.

wyniki turnieju Grand-Prix Czterech Miast - Lubsko 2018 (grupa B)