Prawie 80 zawodników przyjechało do Sulechowa, aby 18 listopada wziąć udział w finałowym turnieju tegorocznej edycji Gran-Prix 4 Miast. W grupie A Lubski Klub Szachowy "Caissa" reprezentowali: Grzegorz Dąbrowski, Grzegorz Kołodziejski, Ryszard Szydzik, Eryk Ostojicz, Andrzej Gruszecki, Andrzej Pastuszak, Zenon Jachimek i Julia Gruszecka.

Nasi zawodnicy od początku pokazali, że mierzą bardzo wysoko. Najlepszym wynikiem w naszej drużynie poszczycić się może Grzegorz Dąbrowski, który z wynikiem 5,5 punktu dał się wyprzedzić jedynie mistrzowi międzynarodowemu Nikolaiowi Aliavdinowi. Pół punktu mniej uzyskał Andrzej Gruszecki, który zajął III miejsce i zwyciężył w grupie zawodników z rankingiem do 1800. Dwóch naszych zawodników na podium pokazuje, że z nami każdy musi się liczyć.

Grzegorz Kołodziejski zdobył 4,5 punktu zajmując 6-te miejsce. Z takim samym dorobkiem punktowym turniej zakończył Ryszard Szydzik. Obaj nasi zawodnicy z pewnością poprawiliby swoje wyniki gdyby nie zbyt szybka gra. Mimo wszystko osiągnęli oni bardzo dobry rezultat, szczególnie Ryszard Szydzik może być zadowolony gdyż zajął III miejsce w grupie do 1800.

W klasyfikacji do 1600 na drugim miejscu znalazł się Zenon Jachimek, który ugrał 3,5 punktu. Tuż za nim znalazł się Eryk Ostojicz, którego 3 punkty nie oddają w pełni walki jaką musiał stoczyć. Eryk dzielnie bowiem rywalizował z bardziej doświadczonymi rywalami, a pozycje jakie otrzymał na szachownicy pokazują, że nasz młody zawodnik wciąż ma olbrzymi potencjał do wykorzystania.

Również 3 punkty zdobyła Julia Gruszecka, która wygrała w rywalizacji kobiet. Andrzej Pastuszak zakończył turniej z wynikiem 2 punktów.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom i życzymy powodzenia w kolejnych zawodach. Dziękujemy także organizatorom za sprawne przeprowadzenie zawodów. Wyniki znajdują się tutaj.