W tegorocznej edycji Grand-Prix 4 Miast wystartowało łącznie 170 zawodników, z czego aż 39 reprezentowało Lubski Klub Szachowy "Caissa". We wszystkich turniejach nasza drużyna stanowiła najliczniejszą ekipę, co pokazuje jakim zaintersowaniem cieszą się szachy wśród mieszkańców naszego miasta.

Nasi zawodnicy od początku pokazali, że interesuje ich walka tylko o najwyższe miejsca. I jak się okazało, osiągnęli oni swoje cele. Ale od początku, w grupie A w klasyfikacji open do ostatniej partii sprawa pierwszego miejsca pozostawała nierozstrzygnięta. Mimo iż Grzegorz Dąbrowski prowadził na półmetku to na ostatniej prostej nasz zawodnik dał się dogonić Nikolaiowi Aliavdinowi. Obaj zawodnicy zdobyli po 19,5 punktów, jednak lepszą punktację pomocniczą miał Grzegorz i to właśnie nasz zawodnik został zwycięzcą całego cyklu! Wielkie gratulacje dla Grzegorza Dąbrowskiego, który pokazał że wciąż jest groźnym rywalem dla każdego przeciwnika.

Na trzecim miejscu znalazł się Andrzej Gruszecki, który zwyciężył wśród zawodników z rankingiem do 1800. Tuż za nim znalazł się Grzegorz Kołodziejski, który otrzymał puchar za III miejsce w kategorii A.

Grupa do 1600 to całkowity popis naszych zawodników, którzy zajęli całe podium! Najlepszy okazał się Eryk Ostojicz, który z 15 punktami był w czołówce klasyfikacji generalnej (5 miejsce). Drugie miejsce wywalczył Zenon Jachimek. Nasz weteran także znalazł się w pierwszej 10-tce w klasyfikacji generalnej, dokładnie na 9-tej pozycji. Rzutem na taśmę brąz wywalczył Andrzej Pastuszak.

W klasyfikacji kobiet wygrała Julia Gruszecka. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że Julka mogła grać w grupie B jednak zdecydowała się na rywalizację z bardziej doświadczonymi rywalami. Jak widać okazało się to dobrą decyzją, a zdobyte doświadczenie pozwoli naszej młodej zawodniczce osiągać jeszcze lepsze wyniki w przyszłości.

Oprócz ww. zawodników w grupie A zagrali: Cyprian Skibicki (3 turnieje), Dariusz Bieliński, Artur Urbaniak (po 2 turnieje) oraz Waldemar Szylko, Ryszard Szydzik, Andrzej Kiełek, Marcin Hermansdorfer, Andrzej Jabłoński, Adrianna Urbaniak, Aleksander Kiełek (po 1 rozegranym turnieju).

W grupie B mimo iż w klasyfikacji generalnej zwyciężył Dominik Więcek (Krosno Odrz.) to nasi zawodnicy do końca pozostawali w walce o medale. Najlepiej spisali się Wiktor Fila i Jakub Mierzwiak, którzy zgromadzili po 16,5 punktu zajmując 6 miejsce wśród zawodników z rankingiem do 1400.

W grupie do 1200 na podium znalazł się Maksymilian Staszak, który do końca musiał walczyć o medal ze swoim bratem, Marcelem. Ostatecznie Maks uzyskał o 1/2 punktu więcej co wystarczyło do zajęcia III miejsca.

Również brąz, tylko w grupie zawodników bez kategorii, zdobył Aleksander Staszak. Z kolei wśród dziewcząt na drugiej pozycji znalazła się Zuzanna Staszak.

W grupie B nasz klub reprezentowali także: Zosia Staszak (w 4 turniejach, z czego w 3 jako najmłodsza uczestniczka), Laura Rajman (3 rozegrane turnieje), Wiktor Milczanowski, Szymon Gajda, Franciszek Milczanowski, Rafał Witowski, Marcel Osiński (po 2 rozegrane turnieje) oraz w jednym turnieju: Tymon Józefowicz, Wiktor Góralczyk, Kornel Słobodzian, Karolina Machnicka i debiutujący w zawodach: Hubert Żekieć, Zosia Mierzwiak, Paweł Urbaniak.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom, szczególnie najmłodszym, którzy poświęcili swój czas aby wziąc udział w rywalizacji.

Dziękujemy organizatorom za wspaniały pomysł i znakomitą organizację zawodów. Życzymy wszystkim jak najlepszych wyników w przyszłości.