W dniu 7 grudnia odbył się drugi turniej z cyklu Grand-Prix Szkół na rok szkolny 2018/19.

W klasyfikacji szkół podstawowych szans swoim rywalom nie dał najbardziej doświadczony uczestnik turnieju - Eryk Ostojicz. Reprezentant Lubskiej "Dwójki" uzyskał 7 punktów całkowicie deklasując swoich oponentów. Eryk pewnie zmierza po kolejne zwycięstwo w cyklu i jak na razie nie widać, aby ktoś był w stanie się mu przeciwstawić.

Na drugim miejscu podium stanął Szymon Gajda. Zawodnik SP-1 Lubsko na pewno nie był faworytem zawodów, jednak udowodnił że należy się z Nim liczyć. Jeśli przyłoży się do treningu to może okazać się czarnym koniem tej edycji zawodów.

Bardzo zaciekła była rywalizacja o trzecie miejsce. Aż 7 zawodników uzyskało po 5 punktów, byli to: Kornel Słobodzian, Wiktor Fila, Wiktor Milczanowski, Tymon Józefowicz, Aleksander Kiełek, Jakub Mierzwiak i Nikodem Mikołajczuk. Najlepszą punktację pomocniczą w tej stawce miał Olek Kiełek i to właśnie On powrócił do domu z dyplomem za III miejsce. Pozostali zawodnicy cały czas pozostają w czołówce zawodów, a przy tak wyrównanej stawce będzie to miało ogromne znaczenie dla klasyfikacji generalnej.

W klasyfikacji dziewcząt zwyciężyła Karolina Machnicka uzyskując pół punktu więcej od swoich rywalek. Karolina od kilku lat jest w czołówce turnieju i wciąż udowadnia, że potrafi zagrozić czołowym zawodnikom rozgrywek.

Nikola Majkut, Olga Buhaienko i Anna Kuśmierczyk uzyskały po 4 punkty. Zdecydowanie najlepszą wartość pomocniczą miała Nikola i to właśnie zawodniczka z Górzyna zajęła drugie miejsce.

Na najniższym stopniu podium uplasowała się Olga Buhaienko. Dla zawodniczki Lubskiej "Jedynki" jest to pierwsze miejsce na podium i bardzo prawdopodobne, że nie ostatnie. Olga pokazała się z naprawdę dobrej strony i jeśli rozwinie swój potencjał to może jeszcze sporo namieszać w zawodach.

Na uwagę zasługuje też postawa Gabrysi Boranowskiej z SP-2 Lubsko. 8-letnia(!) zawodniczka uzyskała 3,5 pkt i pokazała że potrafi rywalizować ze starszymi przeciwnikami. Dobry występ zanotowali także debiutanci z klas I. Mikołaj Gontko (Jasień) i Michał Kosowicz (Mierków) uzyskali po 2 punkty i dzielnie walczyli przez cały turniej, za co należą się im ogromne brawa.

Bez niespodzianek zakończył się turniej gimnazjów i szkół średnich. Zwycięzcą został Tomasz Lambrecht, który ponownie wygrał wszystkie partie. Wydaje się, że pozostali zawodnicy stracili już chyba wiarę w to że można z Tomkiem wygrać i jedyne o co walczą to II miejsce.

Srebro wywalczył Tomasz Dynowski, który pokazał że wciąż zalicza się do czołówki turnieju i ma aspiracje do medalu. Na trzecim miejscu znalazł się Marcin Ksiuk, dla którego jest to pierwszy medal w rozgrywkach. To czy w kolejnych turniejach udowodni swoją wysoką formę okaże się za parę miesięcy, na razie pozostaje się Marcinowi cieszyć z zajętego miejsca.

Wśród dziewcząt nie było mocnych na Adriannę Urbaniak. Zdobyte przez nią 5 punktów dało dużą przewagę nad rywalkami i nie wydaje się aby któraś z przeciwniczek mogła Adzie zagrozić.

Na drugim miejscu znalazła się Dominika Dziedzińska, która o 1/2 punktu wyprzedziła Kornelię Sówkę.

Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w organizacji turnieju i zapraszamy na kolejne zawody już w 2019 roku.

Wyniki oraz galeria zdjęć znajdują się tutaj: Grand-Prix Szkół 2018/19 - Turniej 2