W dniu 11 grudnia został rozegrany turniej w kategorii Szkół Podstawowych (klasy I-VI). Do Sulechowa przyjechało 21 drużyn, które prawo udziału wywalczyły wcześniej w zawodach powiatowych. Gminę Lubsko reprezentowali Mistrzowie Powiatu Żarskiego - uczniowie z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Mierkowie. Wiktor Milczanowski, Wiktor Fila, Franciszek Milczanowski i Nikola Stępnik zostali rozstawieni z 9 numerem startowym, jednak od początku pokazali że interesuje ich walka tylko o medale.

Po dwóch (stosunkowo łatwo) wygranych meczach, w III rundzie młodzi zawodnicy minimalnie przegrali w stosunku 2,5-1,5. Mimo to młodzi zawodnicy nie załamali się wygrywając 3-1 kolejne dwa spotkania. Porażka w przedostatniej rundzie na pewno podkopała morale zawodników, jednak i tym razem dzieci pokazały charakter i dzięki kolejnej wygranej zostali sklasyfikowani na III miejscu! Dobry wynik drużyny to zasługa wszystkich zawodników, którzy uzyskali dobre wyniki indywidualne:

Na I szachownicy Wiktor Milczanowski uzyskał 5 punktów, pokonując kilku wyżej notowanych zawodników.

Wiktor Fila na II desce również zdobył 5 punktów i także może pochwalić się zwycięstwami z zawodnikami III kategorii.

Na III szachownicy Franek Milczanowski ugrał 4 punkty, z kolei Nikola Stępnik (IV szachownica) dorzuciła 3 punkty.

Brązowe medale Mistrzostw Województwa lądują w Mierkowie, gratulujemy zawodnikom i trenerom którzy cięzko zapracowali na ten sukces.

wyniki: Drużynowych Mistrzostw Województwa w szachach - kategoria szkoły podstawowe (kl. I-VI)

Dzień później, tj. 12 grudnia odbyły się zawody starszej młodzieży (gimnazjum oraz klasy VII i VIII szkół podstawowych). W tych rozgrywkach Lubsko reprezentowane było przez Szkołę Podstawową nr 2, w składzie Tomasz Lambrecht, Eryk Ostojicz, Aleksander Kiełek.

Mimo braku zawodniczki na IV szachownicy, młodzi zawodnicy pokazali że interesuje ich walka o medale. Zawodnicy z Dwójki wygrali 4 mecze i 1 zremisowali, co przełożyło się na uzyskanie 9 punktów. Do medalu zabrakło bardzo niewiele, gdyż tyle samo punktów uzyskała trzecia drużyna zawodów. Niestety 15,5 małych punktów uzyskane przez uczniów okazało się niewystarczające i ostatecznie SP-2 Lubsko wylądowała na miejscu czwartym.

Indywidualnie najlepszy wynik osiągnął Tomasz Lambrecht, który zgromadził 5,5 punktu. Eryk Ostojicz i Olek Kiełek zdobyli po 5 punktów. Gratulacje dla wszystkich zawodników za wspaniałą postawę i walkę do samego końca.

wyniki: Drużynowe Mistrzostwa Województwa w szachach - kategoria młodzież szkolna