W czasie ferii 23 zawodników przystąpiło do rywalizacji w turnieju o "Puchar Zimy". Oprócz walki o zwycięstwo, uczestnicy rywalizowali także o wyższe kategorie, co ostatecznie udało się 4 zawodnikom.

 Od początku wysokie wymagania swoim rywalom stawiła Julka Gruszecka, która wygrała pierwszych 6 partii. Do końca zawodów tuż za plecami Julki czaił się Artur Urbaniak, jednak nie wykorzystał on potknięcia Julki w ostatniej partii i musi zadowolić się drugim miejscem.

 Na III miejscu znalazł się Zenon Jachimek, który po niemrawym początku złapał wiatr w żagle i w pokonanym polu zostawił (jako jedyny) zwyciężczynie turnieju.

 Tuż za podium sklasyfikowany został najlepszy junior, Aleksander Kiełek. Olek na własnej skórze przekonał się, że posiadanie pierwszego numeru startowego nie tylko nie pomaga, ale czasem (z uwagi na dodatkową presję) może wręcz przeszkodzić w zrealizowaniu swoich celów.

 W klasyfikacji juniorów do lat 14 drugie miejsce wywalczył Wiktor Milczanowski, który do końca walczył o podium całego turnieju i kategorię. Do realizacji obydwu celów zabrakło zaledwie pół punktu. Jednak z pewnością Wiktor wykorzysta zdobyte doświadczenie i w kolejnych turniejach będzie jeszcze groźniejszym rywalem.

 Trzecie miejsce wywalczył Szymon Gajda, który lepszą punktacją pomocniczą wyprzedził Marcela Staszaka.

 W klasyfikacji juniorów do lat 10 najlepszy okazał się Wiktor Fila, który zdobył o cały punkt więcej od swoich konkurentów. O kolejności dwóch kolejnych miejsc zdecydowała wartość pomocnicza, gdyż zarówno Aleksander Staszak jak i Kornel Słobodzian zgromadzili po 2,5 punktu. Lepszy buchholz miał Olek i to on znalazł się na drugim miejscu, z kolei Kornel musi zadowolić się miejscem III.

 Wśród najmłodszych adeptów królewskiej gry (do lat 9) tryumfował Franciszek Milczanowski. Zdobyte przez niego 4 punkty pozwoliły uzyskać IV kategorię. Wielkie Brawa. Na drugim miejscu znalazł się Paweł Urbaniak, który dzielnie walczył ze starszymi rywalami w niemal każdej rundzie, za co również należą się słowa uznania. Podium uzupełnił Hubert Żekieć, jednak i On może mieć powody do zadowolenia gdyż uzyskał V kategorię.

 W klasyfikacji dziewcząt (do lat 9) na najwyższym stopniu podium znalazła się Gabriela Boranowska. Wśród wszystkich dziewcząt biorących udział w turnieju Gabrysia zajęła III miejsce (za Julią Gruszecką i Agatą Wojciechowską). Pokazuje to, że w tej młodej zawodniczce tkwi olbrzymi potencjał i z pewnością w jeszcze niejednym turnieju pokaże co potrafi. Jakby tego było mało wynik Gabrysi pozwolił Jej zdobyć IV kategorię.

 Na kolejnych miejscach w tej grupie znalazły się: najmłodsza uczestniczka turnieju - Zosia Staszak oraz Hania Jurków.

 W klasyfikacji dziewcząt do lat 10 tryumfowała Marcelina Bielińska, z kolei w grupie do lat 14 na drugiej pozycji (za Julką) znalazła się Zuzanna Staszak. Oprócz Franka, Gabrysi i Huberta swoją kategorię podwyższył także Maksymilian Staszak.

III miejsce - chłopcy do lat 10
III miejsce - chłopcy do lat 10

 Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom osiągniętych wyników i życzymy powodzenia w kolejnych turniejach. wyniki zawodów znajdują się na stronie chessmanager.