W dniu 2 lutego w Sulechowie rozpoczęły się Drużynowe Mistrzostwa województwa Lubuskiego młodzików do lat 10. Wśród dziesięciu drużyn biorących udział w rozgrywkach jest także Lubski Klub Szachowy "Caissa" reprezentowany przez Wiktora Fila, Franciszka Milczanowskiego, Kornela Słobodziana i Laurę Rajman.

 Już od początku było widać, że dla naszych młodych zawodników będą to ciężkie zmagania. Już w I rundzie przyszło nam się zmierzyć z zeszłorocznym zwycięzcą rozgrywek - KSz Sulechów. Bardzo dobra postawa i zwycięstwo Wiktora nie przełożyło się na wynik pozostałych zawodników. Franek, Kornel i Laura nie sprostali swoim rywalom i ostatecznie mecz zakończył się naszą porażką 3-1.

 II runda to starcie z ŻKSz Żary. Tutaj dobrą postawę zaprezentował Franek, z kolei pozostali zawodnicy przegrali.

 W III partii rywalizowalismy z drużyną Stilonu Gorzów Wlkp. Punkty zdobyte przez Laurę i Franka pozwoliły naszym młodym zawodnikom zremisować ten mecz.

 Bardzo dobrze rozpoczął się kolejny mecz (ze Strzelcami). Szybko swoją partię wygrął Kornel. Mimo obiecujących pozycji, zarówno Wiktor jak i Franek nie zdołali pokonać swoich rywali, w konsekwencji czego ponosimy kolejną porażkę.

 Ostatnie tego dnia runda to walka z drużyną z Zielonej Góry. Na dobre rozkręcił się Kornel, wygrywając kolejną partię. Kolejny punkt na swoim koncie może zapisać także Laura, która również wygrała swoją partię. Niestety Wiktor i Franek ulegli bardziej doświadczonym rywalom i ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 2-2.

Po 5 rundach (z 9) nasz klub plasuje się na 8 pozycji. Wierzymy jednak, że 2 marca nasi młodzi zawodnicy pokażą się z lepszej strony i poprawią swoją pozycję. Aktualne wyniki znajdują się pod tym linkiem.