W dniu 2 lutego w Sulechowie rozpoczęły się Drużynowe Mistrzostwo Województwa Lubuskiego Juniorów. Lubski Klub Szachowy "Caissa" do rozgrywek przystąpił w składzie: Eryk Ostojicz, Aleksander Kiełek, Wiktor Milczanowski, Jakub Mierzwiak, Adrianna Urbaniak i Julia Gruszecka.

 Już na sam początek dostaliśmy drużyny, które są faworytami rozgrywek. W I rundzie rywalizowaliśmy ze Stilonem Gorzów, a w drugiej z ŻKSz Żary.

 Pierwszy mecz nie ułożył się po naszej myśli, mimo wygranej Eryka i remisu Adrianny. Pozostali zawodnicy nie ustrzegli się błędów, które przesądziły o losie tego meczu. Bez większej historii przegrali Olek i Kuba. Julka, po przejściu do końcówki, pogubiła się w pozycji i również przegrałą partię. Przez niemal cały pojedynek Wiktor grał bez figury, a gdy pojawiła się szansa odbicia jej to nie zauważył motywu i także musiał uznać się za pokonanego.

 W kolejnym starciu nie było lepiej. Mimo bardzo dobrej postawy Adrianny, która zremisowała kolejną partię. A także Julki, która swój pojedynek zakończyła zwycięstwem. Niestety chłopcy nie wzięli przykładu z dziewcząt i wszyscy zakończyli swoje partie porażkami.

 W trzecej rundzie przyszło nam się zmierzyć z drużyną ze Strzelc Krajeńskich. Ten mecz także rozpoczął się bardzo źle, gdyż Julka i Kuba zgodnie podstawili figury w swoich partiach. Podziałało to jednak mobilizująco na pozostałych zawodników.

  Najpewniej grająca w naszej drużynie Adrianna pokazała że potrafi także wygrywać i zdobyła kontaktowy punkt. Po ładnej kombinacji zwycięstwem zakończył swoją partię Olek. Bardzo szybko grający Wiktor przeszedł do końcówki skoczkowej z pionem więcej. Swoją przewagę zrealizował poprzez poświęcenie skoczka w zamian za dochodzącego piona. Najdłużej grał Eryk, który dostał nieco gorszą pozycję. Jednak aktywność jego figur pozwoliła naszemu zawodnikowi doprowadzić do sytuacji, w której mógł wymusić remis (czego nie zrobił). Okazało się to słuszne, gdyż kilka ruchów później przeciwnik podstawił figurę i było już po partii. Tym samym mecz zakończył się wynikiem 4-2 na naszą korzyść.

Po trzech rundach (z 7) zajmujemy 5 pozycję, jednak 2 marca czekają nas pojedynki z łatwiejszymi rywalami, więc cały czas liczymy się w walce o podium. Aktualne wyniki znajdują się pod tym linkiem.