22 lutego w Lubskim Domu Kultury odbył się trzeci turniej tegorocznej edycji rozgrywek Grand-Prix Szkół.

Bez niespodzianek przebiegły zawody w klasyfikacji gimnazjów i szkół średnich. Zwycięzcą został Tomasz Lambrecht z kompletem 7 zwycięstw. Obecnie Tomasz ma w klasyfikacji generalnej aż 6 punktów przewagi nad kolejnym zawodnikiem w tabeli. Wydaje się, że tylko absencja Tomka w kolejnych dwóch turniejach może odebrać mu zwycięstwo (a nawet wówczas nie byłoby to takie pewne).

Na drugim miejscu znalazł się Mirosław Moc, który do lidera stracił 1,5 punktu. W walce o III miejsce więcej szczęścia miał Bartłomiej Grabowiecki, który lepszą wartością pomocniczą wyprzedził Kamila Waluś. Obaj zdobyli po 5 punktów.

Jedyną zawodniczką w turnieju była Adrianna Urbaniak, która zgromadziła 4,5 punktu pokazując, że nie straszna jest dla niej rywalizacja z chłopcami.

W kategorii szkół podstawowych najlepszy okazał się Szymon Gajda (6 punktów). Dla zawodnika z "Jedynki" jest to pierwsze zwycięstwo w zawodach, jednak już wcześniej pokazał że należy się z nim liczyć. Jeśli Szymon utrzyma swoje wyniki w kolejnych turniejach to może być poważnym kandydatem do zwycięstwa w całym cyklu.

Drugie miejsce zajął Cyprian Skibicki, który zgromadził 5,5 punktu. Kolejnych 8 zawodników zdobyło po 5 punktów, a wśród nich najlepszą punktację pomocniczą miał Aleksander Kiełek i to właśnie On powrócił do domu z brązowym medalem.

Liderem klasyfikacji generalnej pozostał Eryk Ostojicz, jednak nie zaliczy on tego turnieju do udanych. Zdobyte przez niego 4,5 punktu to najsłabszy wynik Eryka od 24 października... 2014 roku! Jak widać rywale nie śpią i jeśli młody zawodnik chce się utrzymać w czołówce to musi bardziej przyłożyć się do treningu.

W klasyfikacji dziewcząt szans swoim przeciwniczkom nie dała Julia Gruszecka, gromadząc 6 punktów. Kolejne 3 zawodniczki uzyskały po 4 punkty: Nikola Majkut, Olga Buhaienko i Anna Kuśmierczyk. Tym razem srebro przypadło Nikoli, która pozostała liderką w klasyfikacji generalnej jednak z pewnością czuje Ona na plecach oddech Julki. III miejsce zajęła Olga, która na podium melduje się już po raz drugi.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, którzy w duchu fair-play podeszli do rozgrywanych partii. Pełne wyniki oraz galeria zdjęć znajdują się tutaj: Grand-Prix Szkół 2018/19 - Turniej 3