W Zielonej Górze, w dniach 23-24 marca, rozegrano Otwarte Mistrzostwa województwa Juniorów w szachach klasycznych. W rozgrywkach wystąpiło czterech zawodników z Lubskiego Klubu Szachowego "Caissa": Eryk Ostojicz, Julia Gruszecka oraz Wiktor i Franciszek Milczanowscy.

 W grupie do lat 12 bardzo dobrze spisał się Wiktor. Co prawda Nasz zawodnik zarówno pierwszy jak i drugi dzień rozpoczął od porażki, jednak później rozegrał się i wygrał wszystkie pozostałe partie. Ostatecznie uzyskanie 5 punktów pozwoliło Wiktorowi zająć 6-te miejsce w tabeli. Jednak wśród chłopców, reprezentujących województwo lubuskie, znalazł się na III pozycji. Tym samym Wiktor zdobył brązowy medal i pokazał, że każdy rywal powinien się z Nim liczyć. Uzyskanie III kategorii było dla tego zawodnika tylko formalnością, więc z przyjemnością informujemy że ten cel także został zrealizowany.

 Grający w grupie do lat 10 Franek rozpoczął zawody od wygranej, jednak z każdą kolejną partią było coraz trudniej. Ostatecznie po pierwszym dniu nasz młody zawodnik miał zaledwie 1,5 pkt z 4-ech jednak pokazał On waleczność i "odkuł" się drugiego dnia. Wygranie 3 partii z rzędu na pewno nie jest łatwym zadaniem, zwłaszcza gdy trzeba podnieść się po porażce. Tym większe brawa należą się Frankowi, który ostatecznie zdobył 4,5 punktu dzieląc miejsca 9-11.

 W najstarszej grupie (połączona grupa do lat 14, 16 i 18) wystartowali Eryk i Julka. Już od początku było widać, że nasi zawodnicy przyjechali walczyć o jak najwyższe cele.

 Eryk rozegrał dobre zawody i uzyskał 4 punkty. Wśród chłopców do lat 14 taki sam wynik uzyskało także 5 innych zawodników, sklasyfikowanych na miejscach 2-6. Niestety lider drużyny naszych juniorów nie miał szczęścia i ostatecznie medalu nie wywalczył, jednak pokazał że potrafi walczyć i w województwie musi się z Nim liczyć każdy przeciwnik.

 Z wynikiem 3,5 punktu zawody zakończyła Julia. Pozwoliło to wywalczyć złoty medal w klasyfikacji dziewcząt do lat 14, co pokazuje że w tej grupie wiekowej Julka jest nie tylko czołową, ale wręcz najlepszą zawodniczką w województwie. Wśród wszystkich dziewcząt biorących udział w turnieju nasza młoda zawodniczka zajęła V miejsce, dając się wyprzedzić jedynie starszym i wyżej notowanym rywalkom.

 Wielkie gratulacje dla wszystkich naszych zawodników, którzy dzielnie walczyli o każdy punkt. Ostatecznie wracamy z 2 medalami, co udowadnia że nasi reprezentanci są liczącymi się zawodnikami w województwie.

Wynik zawodów:

Grupa A (do lat 14, 16, 18) - Eryk, Julia

Grupa B (do lat 12) - Wiktor

Grupa C (do lat 10) - Franek