W dniu 10 maja został rozegrany kolejny turniej tegorocznej edycji zawodów. Była to dla zawodników ostatnia szansa, aby poprawić swój rezultat w tym roku i zająć wyższe miejsce w klasyfikacji generalnej.

I miejsce: Adrianna Urbaniak, Julia Gruszecka, Eryk Ostojicz, Tomasz Dynowski

Wśród szkół podstawowych najlepszy okazał się Eryk Ostojicz, który wygrał wszystkie partię. Najbardziej doświadczony w tej grupie Eryk, jeśli jest w formie, po prostu nie daje szans rywalom na nawiązanie równej walki. Ten turniej tylko potwierdził dominacje tego zawodnika.

Tuż za liderem, z wynikiem 6 punktów, uplasowali się Aleksander Kiełek i Cyprian Skibicki. Zarówno punktacja pomocnicza jak i bezpośredni pojedynek padły łupem Olka i to właśnie zawodnik z "Dwójki" może cieszyć się z II miejsca.

Zaraz za tą trójką na mecie zameldował się cały peleton: Wiktor Milczanowski, Jakub Mierzwiak, Szymon Gajda i Nikodem Mikołajczuk musieli jednak obejść się smakiem i do domu powrócili bez podium tych zawodów.

II miejsce: Karolina Machnicka, Aleksander Kiełek, Bartłomiej Grabowiecki

W kategorii dziewcząt bezkonkurencyjna okazała się Julia Gruszecka, która wyprzedziła o 1/2 punktu Karolinę Machnicką.

Do końca o III miejsce walczyły Nikola Majkut i Olga Buhaienko, tym razem lepszą punktację pomocniczą miała Nikola i to właśnie jej łupem padł brązowy medal.

W grupie gimnazjów i szkół średnich nieobecność lidera rozgrywek (Tomasza Lambrechta) wykorzystał inny Tomasz - Dynowski. Zdobył On 6 punktów i wyprzedził o cały punkt swoich najgroźniejszych rywali.

Na drugim miejscu został sklasyfikowany Bartłomiej Grabowiecki, który lepszą punktacją pomocniczą wyprzedził Konrada Wnuka.

Wśród dziewcząt swoje 40 miejsce na podium w rozgrywkach Grand-Prix Szkół zdobyła Adrianna Urbaniak. Niesamowity rekord nie będzie łatwy do pobicia. Wygrywając dzisiejszy turniej Ada zanotowała także 24 zwycięstwo w historii rozgrywek, dzięki czemu wysunęła się na samodzielne prowadzenie w tabeli wszechczasów. Ponadto jako pierwsza zawodniczka wygrała wszystkie 5 turniejów w ciągu jednego roku! Dużo tych rekordów jak na jeden dzień, jednak jak najbardziej zasłużonych.

III miejsce - Cyprian Skibicki, Nikola Majkut, Konrad Wnuk

wyniki oraz galeria zdjęć znajdują się tutaj

Na zakończenie dodatkową nagrodę (ufundowaną przez p. Artura Urbaniaka) otrzymało 26 zawodników, którzy wzięli udział we wszystkich turniejach tegorocznej edycji.

Dziękujemy wszystkim za udział. Z kolei wszystkich, którzy chcą poprawić swoje umiejętności przed kolejną edycją zapraszamy na zajęcia sekcji szachowej Lubskiego Domu Kultury (wtorek, piątek godz. 16.00)

Najmłodsi uczestnicy turniejunajmłodsi uczestnicy turnieju - Mikołaj Gontko i Dawid Chęciński