Gospodarzem drugiego turnieju z cyklu Grand-Prix Czterech Miast był Zamek Piastowski w Krośnie Odrzańskim. Sprzyjająca pogoda sprawiła, że turniej został rozegrany na dziedzińcu zamkowym co na pewno było sporą atrakcją, szczególnie dla najmłodszych zawodników. Wśród 33 zawodników biorących udział w grupie B znalazło się 9 zawodników "Caissy" Lubsko: Zuzia Staszak, Wiktor Fila, Marcel Staszak, Franek Milczanowski, Tymon Józefowicz, Olek Staszak, Marcel Osiński, Zosia Staszak i Patryk Płoneczka.

Rewelacyjnie spisał się Wiktor Fila, który zgromadził 6,5 punktu w 7 partiach jednocześnie wygrywając cały turniej! Wiktor od początku pokazał, że interesuje go tylko zwycięstwo w turnieju i przez całe zawody kontrolował sytuację. Nasz młody zawodnik staje się specjalistą od wygrywania turniejów szachowych rozgrywanych w zamkach. Systematyczna praca Wiktora przynosi efekty i wierzymy, że stanie się inspiracją dla pozostałych naszych zawodników. Jeszcze raz Wielkie Gratulacje dla Wiktora!

Franek Milczanowski rozegrał dobry turniej plasując się pod koniec pierwszej 10-tki z wynikiem 4,5 punktu.

Zuza Staszak zakończyła zawody z wynikiem 4 punktów. Wystarczyło to do zajęcia III miejsca w kategorii dziewcząt. Do srebra zabrakło zaledwie pół punktu, wierzymy więc że w kolejnych turniejach Zuzia jeszcze bardziej się postara i wywalczy cenniejszy krążek.

Marcel Staszak zakończył zawody z wynikiem 3,5 punktu. Uzyskane 50% wystarczyło, aby w klasyfikacji do 1200 Marcel wywalczył brązowy medal. Nasz zawodnik pokazał, że należy się z Nim liczyć i z pewnością na III miejscu nie poprzestanie.

Olek Staszak zgromadził 3 punkty dzieląc miejsca 4-8 w tej samej klasyfikacji. Z kolei brak regularnego treningu wyszedł w partiach Tymona Józefowicza, który zgromadził 2 punkty. Wniosek nasuwa się sam: aby wygrywać trzeba najpierw przyłożyć się do treningu!

Klasyfikacja zawodników bez kategorii została zdominowana przez naszych reprezentantów. Marcel Osiński zdobył 4 punkty zajmując I miejsce; z kolei Patryk Płoneczka wywalczył 3,5 punktu zdobywając srebro! Nasi zawodnicy pokazali, że w tej grupie wszyscy powinni się ich obawiać i zdecydowanie wyprzedzili swoich konkurentów. Wielkie Brawa!

Najmłodszą uczestniczką zawodów okazała się Zosia Staszak. Nasza 6-letnia zawodniczka zdobyła cenne doświadczenie, które w przyszłości na pewno zaprocentuje.