W dniu 6 listopada w Starym Raduszcu odbył się turniej szachowy o Puchar Starosty Powiatu Krośnieńskiego. Spośród 29 zawodników biorących udział w turnieju ośmiu reprezentowało Lubski Klub Szachowy "Caissa". Byli to: Grzegorz Kołodziejski, Ryszard Szydzik, Zenon Jachimek, Szymon Gajda, Wiktor Milczanowski, Franciszek Milczanowski, Amelia Basznica i Eliasz Wegnerski.

Rewelacyjnie spisał się Wiktor Milczanowski. Świeżo upieczony Mistrz Lubska Juniorów zdobył 5 punktów w 7 partiach i (mimo 17 numeru startowego) zajął w zawodach 4 miejsce! Ranking uzyskany naszego zawodnika wyniósł ponad 1800 co tylko pokazuje, że Wiktor jest obecnie w naprawdę dobrej formie. Dodatkowo Wiktor zwyciężył w klasyfikacji do lat 14 mając aż 1,5 punktu przewagi nad kolejnym zawodnikiem.

Również z 5-oma punktami turniej zakończył Zenon Jachimek, który zajął 6 miejsce. Tuż za nim uplasowali się Grzegorz Kołodziejski (7 miejsce) i Ryszard Szydzik (miejsce 8). Blisko pierwszej 10-tki był także Szymon Gajda, którego punktacja pomocnicza zepchnęła na miejsce 12.

Z wynikiem 3 punktów turniej zakończyli Eliasz Wegnerski i Franciszek Milczanowski. Szczególnie Franek był blisko podium w swojej grupie wiekowej, gdyż zawodnicy z miejsc 2-5 (w grupie do lat 12) zdobyli tyle samo punktów. Niestety nasz zawodnik miał niższy Buchholz i ostatecznie zakończył zmagania na miejscu piątym.

Grająca pierwszy raz w turnieju Amelka Basznica dzielnie walczyła z bardziej doświadczonymi rywalami. Mimo ciężkiej przeprawy, Amelka zgromadziła na swoim koncie 2 punkty, które pozwoliły na zajęcie 3 miejsca wśród 10-latków oraz czwartego wśród dziewcząt. Z pewnością zdobycie brązowego medalu w pierwszym turnieju w życiu tylko zachęci naszą młodą zawodniczkę do dalszej pracy.

Zwycięzcą turnieju został Daniel Michalski (7 z 7!) wyprzedzając Julię Kudlak i Mikołaja Paszke. Gratulujemy wszystkim zawodnikom i życzymy powodzenia w kolejnych zawodach. Wyniki można znaleźć pod tym linkiem.