W dniu 30 listopada w Sulechowie został rozegrany finał Drużynowych Mistrzostw Województwa Szkół Średnich. Na starcie stawiło się 16 zespołów, które wywalczyły prawo udziału w zawodach powiatowych. Wśród nich nie mogło zabraknąć mistrza Powiatu Żarskiego czyli Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Ekonomicznych w Lubsku, którzy wystąpili w składzie: Tomasz Lambrecht, Eryk Ostojicz, Eliasz Wegnerski i Julia Gruszecka.

Nasi zawodnicy od początku pokazali, że interesuje ich tylko walka o złoto, dość pewnie wygrywając swoje spotkania. Tylko raz w całym turnieju musieli pogodzić się z minimalną porażką z późniejszymi zwycięzcami zawodów. Ostatecznie zdobyte 11 punktów pozwoliło uplasować się dość pewnie na drugiej pozycji.

Na tak rewelacyjny wynik drużynowy złożyły się znakomite wyniki indywidualne. Najlepszą zawodniczką w drużynie (i w całych zawodach) okazała się Julia Gruszecka, która wygrała wszystkie swoje pojedynki! Całkowita dominacja nad pozostałymi rywalkami zaowocowała zdobyciem (w pełni zasłużonego) I miejsca na IV szachownicy.

Na I szachownicy Tomasz Lambrecht uzyskał 5,5 punktu (w 7 partiach). Pozwoliło to na zajęcie III miejsca na najtrudniejszej szachownicy. To spory sukces, zwłaszcza że Tomka wyprzedzili tylko zawodnicy legitymujący się rankingiem powyżej 2000 pkt elo.

Eryk Ostojicz zgromadził 4,5 punktu i był od krok od indywidualnego podium. Niestety gorsza punktacja pomocnicza zepchnęła naszego wciąż młodego, ale już bardzo doświadczonego zawodnika na czwartą pozycję na II desce.

Również IV miejsce, ale na III szachownicy, zajął Eliasz Wegnerski. Zdobyte przez Niego 4 punkty pokazały, że Eliasz dość pewnie radzi sobie z wyżej notowanymi rywalami i każdy przeciwnik powinien na niego uważać.

Warto zauważyć, że Lubski Klub Szachowy "Caissa" był najliczniej reprezentowanym klubem w tych szkolnych rozgrywkach. Oprócz ww. uczniów ZSOiE Lubsko, czwórka naszych zawodników reprezentowała także inne szkoły.

Szymon Gajda był liderem Społecznego LO w Żarach. Na I szachownicy wywalczył 4,5 punktu (najwięcej w swojej drużynie) co pozwoliło uplasować się na czwartej pozycji na desce. Jego Szkoła została sklasyfikowana na 12 miejscu.

Aż 3 naszych zawodników znalazło się w składzie ECKZiU Gubin. Rodzeństwo Marcel, Maksymilian i Zuzanna Staszak grali odpowiednio na drugiej, trzeciej i czwartej szachownicy. Maks zdobył 4 punkty (dzielone 4-10 miejsce na III desce), tak samo jak Zuza (7 miejsce na IV szachownicy). Nieco gorzej poradził sobie Marcel, choć (jako że grał na II desce) miał On trudniejszych przeciwników od swojego rodzeństwa. Ostatecznie szkoła, która w głównej mierze oparła swoją grę o naszych zawodników, została sklasyfikowana na miejscu dziewiątym.

Raz jeszcze gratulujemy uczniom ZSOiE Lubsko zdobytego medalu, na który zapracowała cała drużyna. Wyniki zawodów znajdują się pod tym linkiem.