W dniu 22 kwietnia, na zamku w Kożuchowie, został rozegrany I turniej z cyklu Grand-Prix Kożuchowa. W grupie do lat 10 wystartowało pięciu naszych zawodników: Krzyś Tymczy, Wojtek Grybel, Staś Kotecki, Michał Frąckowiak i Adaś Białooki. Mimo iż cała grupa dopiero niedawno zaczęła treningi to pokazali się z dobrej strony dając się we znaki także bardziej doświadczonym przeciwnikom.

Najwyżej sklasyfikowany został Wojtek, który z wynikiem 5-ciu punktów zajął V miejsce. W pokonanym polu nasz zawodnik zostawił wielu zawodników z kategoriami, a sam dał się pokonać tylko dwóm medalistom turnieju. Niewielu, bo zaledwie pół punktu, zabrakło aby Wojtek sam znalazł się na podium, jednak tym razem naszemu młodemu zawodnikowi zabrakło trochę szczęścia.

Tylko pół punktu mniej uzyskał Michał, który podzielił miejsca 7-9. Na 12-tym miejscu (z wynikiem 4 punktów) znalazł się Adaś.

Warto wspomnieć, że ww. trójka byli najwyżej sklasyfikowanymi zawodnikami bez kategorii. Pokazuje to tylko, że mają oni spory potencjał, który (jeśli będą systematycznie trenować) w przyszłości pozwoli im osiągać najwyższe cele.

Krzyś odpalił się już na początku turnieju i po wygraniu 3 partii z rzędu dostał się nawet na trzecią szachownicę. Jednak w dalszej części turnieju naszemu młodemu adeptowi zabrakło sił i ostatecznie został on sklasyfikowany w połowie stawki.

Z kolei, najmłodszy z naszych zawodników, Staś wygrywał co drugą partię. Co więcej większość jego rywali była od niego starsza o nawet 2 lata. Nasz zawodnik jednak pokazał że nie straszna mu taka rywalizacja i do końca walczył o każdy punkt. Ostatecznie z wynikiem 3 punktów otworzył on drugą dziesiątke w klasyfikacji do lat 8.

Dziękujemy organizatorom za świetnie przeprowadzony turniej, a naszym młodym zawodnikom gratulujemy osiągniętych rezultatów i życzymy powodzenia w kolejnych bojach przy szachownicy. Wyniki turnieju znajdują się na stronie chessarbiter.