Jak najlepiej rozpocząć długi weekend? Oczywiście biorąc udział w turnieju szachowym! Z tego założenia wyszło sześciu naszych młodych zawodników, którzy 29 kwietnia rywalizowali w Kołatce w turnieju o V i IV kategorie. Wojtek Grybel, Michał Frąckowiak, Krzyś Tymczy, Staś Kotecki, Adaś Białooki i Bartek Dobrosiewicz przez 6 rund rywalizowali o jak najlepszy wynik w zawodach.

Kolejny raz z bardzo dobrej strony zaprezentował się Wojtek, który zgromadził 4 punkty. Nasz zawodnik pokazał, że niestraszna mu gra zarówno ze starszymi rywalami, jak i z tymi wyżej notowanymi. Zaowocowało to uzyskaniem rankingu 1157 i zdobyciem V kategorii.

Znakomicie rozpoczął zawody Staś, który wygrał dwie pierwsze partie. Niestety w dalszej części turnieju nasz najmłodszy zawodnik nie podołał wyzwaniom stawianym przez starszych rywali i zakończył zmagania na dzielonym 22 miejscu.

Grający w kratke Michał potrafił nawiązać równorzędną walke ze swoimi przeciwnikami, jednak stres nie pozwolił mu wykorzystać w pełni swoich umiejętności.

Debiutujący w zawodach Bartek nie miał najlepszego startu i dopiero pod koniec zmagań zdołał wywalczyć 2 punkty.

Adaś i Krzyś również zdobyli cenne doświadczenie, które w kolejnych zawodach przyniesie im z pewnością więcej punktów.

Dzięki temu turniejowi, nasi zawodnicy przekonali się, że czeka ich jeszcze sporo pracy w drodze do szachowego mistrzostwa. Wierzymy, że zmotywuje ich to do zwiększenia swoich starań i w kolejnych zawodach pokażą cały swój potencjał.

Wyniki zawodów "Majówka przy Szachownicy".