28 października został rozegrany turniej Grand-Prix R5PL.com w Kożuchowie. W trzech grupach turniejowych wzięło udział 124 zawodników, na czele z arcymistrzem Łukaszem Cyborowskim. Reprezentantami "Caissy" w tych zawodach byli: Dariusz Bieliński, Grzegorz Dąbrowski, Aleksander Kiełbratowski, Grzegorz Kołodziejski, Artur Urbaniak, Wiktor Fila, Paweł Urbaniak, Patryk Płoneczka i Adam Białooki. Nasi zawodnicy od początku starali się pokazać z jak najlepszej strony, tocząc zażarte boje o każdy punkt.

 Najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem z Lubska w grupie open okazał się Dariusz Bieliński. Lider naszej drużyny zgromadził 6 punktów, w pokonanym polu pozostawiając m.in. mistrza międzynarodowego Piotra Golucha. Uzyskany wynik okazał się jednak niewystarczający do zajęcia miejsca na podium. Przy tak mocnej stawce każde pół punktu ma znaczenie, a właśnie tyle Darek stracił do trzeciego zawodnika w tabeli. Nie zmienia to faktu, że zajęte 8 miejsce jest bardzo dobrym rezultatem, z którego nasz CM z pewnością może być zadowolony.

 Tylko pół punktu mniej zdobył Grzegorz Dąbrowski. Możliwość rywalizacji z zawodnikami z tytułem arcymistrza czy mistrza międzynarodowego to z pewnością cenna lekcja, która w kolejnych turniejach przyniesie naszemu zawodnikowi niemało zwycięstw. Grzesiek nie przegrał w turnieju partii z żadnym zawodnikiem poniżej 2100 co pokazuje, że jest on w stanie sprostać nawet najbardziej wymagającym przeciwnikom. Ostatecznie nasz reprezenant otworzył drugą dziesiątke w tabeli.

 Grzegorz Kołodziejski zakończył zmagania z 50% wynikiem. Sam zawodnik może być jednak zadowolony ze swojej gry, w pokonanym polu zostawił on bowiem m.in. dwóch kandydatów! Uzyskany ranking 2050 oraz 35 punktów do rankingu elo (drugi najwyższy przyrost w turnieju) pokazują tylko, że Grzesiu potrafi skutecznie rywalizować z bardziej doświadczonymy rywalami.

 Ze swojego występu nie mogą być zadowoleni Olek Kiełbratowski i Artur Urbaniak. Wierzymy jednak, że w kolejnym turnieju pokażą oni, na co naprawdę ich stać.

 W grupie B (do lat 18) bardzo dobrze spisał się Paweł Urbaniak. Z wynikiem 5 punktów zajął on 6-te miejsce wśród chłopców do lat 12. Pokazuje to, że każdy musi się mieć na baczności, gdy Paweł siada po drugiej stronie deski.

 Również 5 punktów uzyskał Patryk Płoneczka. Piąte miejsce do lat 14 i pokonanie zawodnika z III kategorią to osiągnięcia, z których Patryk może być zadowolony.

 O swoim występie z pewnością chce szybko zapomnieć Wiktor Fila. Uzyskane 4 punkty to nie jest wynik, na który liczył on przed turniejem. I nawet remis z zawodnikiem II kategorii nie może sprawić, że Wiktor uzna ten turniej za udany. Wierzymy jednak, że wyciągnie on odpowiednie wnioski i w kolejnych zawodach pokaże się z lepszej strony.

 W turnieju C (do lat 10) naszym jedynym reprezentantem był Adam Białooki. Nasz młody zawodnik rozegrał dobry turniej, uzyskując 4 punkty i zajmując 12 miejsce. Pokonanie wszystkich niżej notowanych rywali pokazuje, że V kategoria nie wzięła się znikąd i Adaś naprawdę na nią zasłużył.

 Gratulujemy naszym zawodnikom i dziękujemy organizatorom za przeprowadzenie wspaniałego turnieju i przygotowanie wielu niespodzianek dla zawodników.

Wyniki grupy A

Wyniki grupy B

Wyniki grupy C