Jak zawsze najliczniejszą grupą podczas Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej (rozegranych 6 listopada w Lubsku) okazała się grupa dzieci. W zawodach wystartowało 10 zespołów i każdy z nich miał ochotę powalczyć o medal w zawodach.

 Bezkonkurencyjni okazali się uczniowie Społecznej SP w Żarach. Witold Grabowski, Maksymilian Futyma, Hubert Kotzbach i Lena Szymonowicz w całych zawodach oddali tylko 4,5 małych punktów. Wygranie 4 meczów i 1 remis zapewniły im złoto na rundę przed końcem.

Do końca ważyły się losy drugiego miejsca, premiowanego awansem. Ostatecznie wśród 4 zespołów, które zgromadziły po 6 punktów, najwięcej małych punktów uzyskali uczniowie Szkoły Podstawowej w Mirostowicach Dolnych. Dzięki temu to właśnie Kacper Orzeł, Dawid Surwiło, Jan Paliwoda i Zuzanna Michalewska zagrają w zawodach wojewódzkich.

 Brązowe medale wywalczyli Antonina Strochalska, Krzysztof Marciniak, Szymon Ksiąg i Martyna Górska z SP-8 Żary.

Jedyną drużyną, która zdołała urwać remis w meczu z SSP byli zawodnicy z Niepublicznej SP w Mierkowie.

Liderem tej drużyny okazał się Szymon Tomiałowicz, który wygrał wszystkie 5 partii. Równie dobrze spisał się Michał Kosowicz, który grając deske wyżej, zdobył 4 punkty.

Niestety słabsza forma młodszej części tej drużyny, Alicji Stępnik (całkiem niezłe 2 pkt) i Franka Tomiałowicza, sprawiła że szkoła z Mierkowa zajęła dopiero 5 miejsce. Wierzymy jednak, że zebrane doświadczenie w kolejnych latach zwróci się z nawiązką.

 Realne szanse na awans mieli także uczniowie z SP-2 Lubsko. To przede wszystkim zasługa ich liderów - Poli Zankowicz (świetne 4 z 5 na IV desce!) i Pawła Urbaniaka (3.5 pkt). Niestety ich wynik nie pomógł, gdyż Maciek Tutko (2 pkt) i Kamil Jastrzębski (1 pkt) nie pokazali pełni swoich możliwości. Ostatecznie zawodnicy lubskiej Dwójki zajęli 6 miejsce, choć od srebra dzieliła ich zaledwie jedna wygrana partia!

 Na miejscu siódmym została sklasyfikowana SP w Jasieniu. Rewelacyjny występ Wojtka Grybla, który wygrał wszystkie swoje partie, nie pomógł drużynie osiągnąć wymarzonego rezultatu. Zuzia Wrona dorzuciła do puli 3 punkty, przegrywając tylko z wyżej notowanymi rywalkami. Jeżeli jednak zawodnicy z Jasienia chcą myśleć o walce o medale w kolejnych latach, to szczególnie ich dwie pozostałe deski, Staś Sochacki i Maksymilian Harnacki, muszą zabrać się ostro do treningu.

 Zgłoszona w ostatnim momencie drużyna SP-1 w Lubsku zajęła 8 miejsce. Dobry wynik Tomka Raszkiewicza, 3 punkty na I szachownicy, pokazuje że wciąż potrafi on zagrać dobry turniej. Również 50% wynik uzyskany przez Jagode Stasik można uznać za pozytywny. Trochę poniżej swoich możliwości spisali się Michał Frąckowiak (2 pkt) i Nikodem Ponulak (1 pkt).

 Drużyna z Niepublicznej SP w Lubsku (w składzie Karol Bubula, Beniamin Sawron, Wojciech Zaroda i Julia Banaś) musi wziąć się porządnie za trening, jeśli chce myśleć o równorzędnej walce z pozostałymi zespołami.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy powodzenia w kolejnych zmaganiach przy szachownicy. Wyniki Igrzysk Dzieci.