Nasi zawodnicy postanowili uczcić Święto Niepodległości biorąc udział w, zorganizowanym z tej okazji, turnieju szachowym w Zielonej Górze. Do Urzędu Marszałkowskiego przybyło 165 zawodników, ktorzy (podzieleni na dwie grupy) rywalizowali o jak najlepsze miejsce. Reprezentantami naszego klubu byli: Dariusz Bieliński, Grzegorz Dąbrowski, Aleksander Kiełbratowski, Grzegorz Kołodziejski, Ryszard Szydzik, Szymon Gajda, Artur Urbaniak, Zenon Jachimek, Patryk Płoneczka, Paweł Urbaniak, Adam Białooki, Michał Frąckowiak i Michalina Adamska.

 W grupie A najwyżej z naszych zawodników znalazł się Dariusz. Mimo wpadki z II rundy, zdołał się on szybko pozbierać i ostatecznie z wynikiem 6,5 punktów znalazł się na wysokim ósmym miejscu. Na pewno nie jest to szczyt umiejętności naszego zawodnika, jednak zajęcie miejsca takiego samego jak numer startowy pokazuje, że Darek jest niezwykle solidnym zawodnikiem, który jest w stanie rywalizować z każdym przeciwnikiem.

 Pół punktu mniej zdobył Grzegorz Dąbrowski. Wierzymy, że w kolejnych zawodach pokaże on na co go naprawdę stać i włączy się do walki o czołowe lokaty.

 Grzegorz Kołodziejski otworzył trzecią dziesiątkę z wynikiem 5,5 punktu. Nasz zawodnik po raz kolejny może być zadowolony z wyniku. Wygrana z zawodnikiem o rankingu powyżej 2000 oraz zysk ponad 29 punktów do rankingu elo to elementy, które odzwierciedlają stały progres naszego zawodnika.

 Kolejne pół punktu niżej znalazł się Olek. Remis z mistrzem fide to świetny rezultat, jednak ambicja naszego reprezentanta nie pozwoliła mu do końca cieszyć się z wyniku. Wierzymy, że następnym razem pokaże się on z jeszcze lepszej strony.

 Ryszard zgromadził w turnieju 4,5 punktu, jednocześnie zajmując II miejsce w kategorii zawodników powyżej 60 lat! Wielkie gratulacje dla naszego najbardziej doświadczonego przedstawiciela.

 Również na 50% zakończył Szymon. Dość pewne 6-te miejsce wśród juniorów do lat 18 pokazuje, że Szymon ciągle potrafi nawiązać rywalizację nawet z wyżej notowanymi przeciwnikami.

 Artur zgromadził 3,5 punktu. Remis z zawodnikiem II kategorii można uznać za dobry prognostyk przed kolejnymi startami.

 Zenon zakończył zmagania na 4-tym miejscu w kategorii 60+. Wierzymy, że nasz weteran w kolejnych zawodach pokaże się z jeszcze lepszej strony.

 W grupie B najwięcej punktów (spośród naszych) miał Paweł. Zdobyte przez niego 5 punktów nie pozwoliło się włączyć do walki o czołowe lokaty, jednak przy tak wyrównanej stawce o każdy punkt jest niezwykle trudno. 

 Z 50% wynikiem zakończył zmagania Patryk. Nasz zawodnik nie był zadowolony ze swojej gry i nawet zajęcie czwartego miejsca w klasyfikacji do lat 14 nie sprawiło, aby Patryk uznał ten turniej za udany. Wierzymy, że wyciągnie on odpowiednie wnioski i w kolejnych zawodach pokaże się z jeszcze lepszej strony.

 Pół punktu mniej zgromadził Adaś. Nasz zawodnik otworzył drugą dziesiątkę wśród 10-latków, co pokazuje że jeszcze długa droga przed nim w drodze do szachowego mistrzostwa. Niemniej osiągnięty rezultat jest krokiem w dobrą stronę na drodze do zaplanowanego celu.

 Z wynikiem 3,5 punktu turniej zakończyli Michał i Michalina. Jeśli chodzi o Michała, to w pierwszej części turnieju nie potrafił się on odnaleźć, jednak szybko się pozbierał i później zdołał postawić swoim przeciwnikom twarde warunki. 

 Również Misia może być zadowolona z osiągniętego wyniku. Nasza zawodniczka znalazła się bowiem tuż za podium w klasyfikacji dziewczynek. Widać, że regularny trening przynosi rezulaty. Jesteśmy pewni, że w kolejnych zawodach Michalina pokaże jeszcze wyższe umiejętności.

 Dziękujemy organizatorom za to, że mogliśmy uczcić tak ważne święto, jak Dzień Niepodległości, przy szachownicy. Gratulujemy wszystkim naszym zawodnikom i życzymy powodzenia w kolejnych zawodach.

wyniki grupy A

wyniki grupy B