Reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 2 w Lubsku oraz Szkoły Podstawowej w Jasieniu pojechali do Sulechowa (14.11), aby walczyć w Drużynowych Mistrzostwa Województwa Szkół w szachach w kategorii młodzieży szkolnej (klasy VII-VIII). Cztery indywidualne medale oraz krok od medalu drużynowego to bilans naszych zawodników, którzy dali z siebie 110% w tych zawodach.

 SP-2 Lubsko od początku walczyła o czołowe lokaty, cały czas bijąc się w czubie tabeli. Ostatecznie zawodnicy z Lubska wygrali 5 spotkań z 7. Do końca warzyły się losy brązowych medali, jednak nasi zawodnicy przegrali tę walkę o zaledwie 1/2 punktu! Zaledwie remis w dowolnej partii dawał naszym zawodnikom brązowy medal! Czwarte miejsce w województwie (przy ósmym numerze startowym) to rewelacyjny wynik, jednak apetyt rośnie w miarę jedzenia i uczniowie "Dwójki" z pewnością sami czują, że medal był na wyciągnięcie ręki. Na pocieszenie zostają 2 medale indywidualne (za wynik na szachownicy).

 Grający na I szachownicy Hubert Piwko zgromadził 6 punktów (z 7). Jedyną porażke notując z zawodnikiem z II kategorią, tych z niższymi bezlitośnie ogrywając. Wielkie gratulacje, osiągnięcie takiego wyniku na I desce nie jest łatwym zadaniem, więc srebrny medal jest w pełni zasłużony.

 Jeszcze bardziej zacięta była rywalizacja o medal na III szachownicy. Miłosz Kielczyk robił co mógł by wspomóc drużyne, uzyskując 5,5 punktu. Opłaciło się to, gdyż dopiero punktacja pomocnicza zepchnęła go z pierwszego na drugie miejsce na podium. Tym samym dwóch zawodników z Lubska wraca do domu ze srebrem na szyi. Brawo!

 Gabrysia Boranowska (IV szach.) również rozegrała świetne zawody, gromadząc aż 6 punktów. Walke o medal przegrała jednak gorszą wartością pomocniczą, zajmując tym samym dwukrotnie (zarówno indywidualnie jak i drużynowo) najgorsze możliwe miejsce. Wierzymy jednak, że Gabrysia szybko się pozbiera i w kolejnych zmaganiach przy szachownicy pokaże się z jeszcze lepszej strony.

 Grający na drugiej desce Aaron Czamański dorzucił do drużyny 3 punkty. 

Cała drużyna SP-2 pokazała klasę, mierząc się z dużo wyżej notowanymi rywalami i wielokrotnie wychodząc z tych starć z tarczą. Wielkie brawa. Wierzymy, że za rok medal trafi do tych zawodników.

 SP Jasień miała bardzo ciężki dystans, gdyż musiała mierzyć się ze wszystkimi medalistami zawodów. W pozostałych meczach nie dali oni swoim rywalom żadnych złudzeń i z 4 wygranymi dość pewnie uplasowali się na 5 miejscu i to posiadając dopiero 16 numer startowy!

 Najwięcej punktów dla drużyny zdobyła Gabrysia Łukawska. Zdobyte przez nią 6 punktów pozwoliło jej zdobyć brązowy medal na IV szachownicy! Gabrysia udowodniła, że rankingi nie grają wielokrotnie ogrywając wyżej notowane zawodniczki.

 Również z brązowym medalem, tym razem za wynik na I szachownicy, wrócił do domu Piotr Biernacki. Piotrek pokazał, że rola lidera nie jest mu straszna i znakomicie wywiązał się z tego zadania. Zdobyty medal jest tego najlepszym dowodem.

 Maciej Stefanowicz zdobył 4 punkty. Osiągnięty wynik walnie przyczynił się do sukcesu uczniów z Jasienia.

 Kamil Matrunionek dorzucił do puli 2 punkty. Wynik może wydawać się słabszy, w porównaniu z jego kolegami i koleżanką, jednak należy przy tym zauważyć, że to właśnie rywale Kamila mieli najwyższe rankingi, przez co nie można porównywać samych zdobyczy punktów na różnych szachownicach.

 Dla uczniów z SP Jasień również należą sią brawa, gdyż przeszli oni długą drogę by znaleźć się w tym miejscu. A wierzymy, że nie jest to jeszcze koniec ich przygody na szachowej ścieżce.

 

Gratulujemy osiągniętych wyników i wierzymy, że w kolejnych partiach nasi zawodnicy pokażą się z równie dobrej strony, dostarczając nam kolejnych emocji. Wyniki zawodów znajdują się pod tym linkiem.