Drugi turniej tegorocznej edycji cyklu Grand-Prix Czterech Miast został rozegrany 22 lipca w Lubsku. Mimo wakacyjnego okresu do Lubska przybyła całkiem spora grupa szachistów, którzy przez 7 rund rywalizowali ze sobą o zwycięstwo w turnieju.

Były to bardzo silnie obsadzone zawody, listę startową otwierało dwóch mistrzów międzynarodowych Nikolai Aliavdin oraz Piotr Sabuk. Od początku zmagań było wyraźnie widać, że mimo letniego okresu żaden z zawodników nie zamierza odpuszczać i każdy da z siebie wszystko, aby osiągnąć zwycięstwo.

Ostatecznie na szczycie obyło się bez niespodzianek. Po 6,5 punktu zgromadzili Nikolai Aliavdin oraz Piotr Sabuk. Obaj zawodnicy z Płocka zdecydowanie wyprzedzili peleton zawodników, którzy zgromadzili po 5 punktów. Podium uzupełnił Waldemar Szylko. Prezes Caissy Lubsko swoje przegrał tylko z mistrzami międzynarodowymi i zasłużenie zdobył brązwoy medal. Tuż za podium uplasował się kolejny zawodnik naszego klubu - Grzegorz Dąbrowski.

W klasyfikacji do rankingu 1800 o podziale miejsc zdecydowała punktacja pomocnicza, gdyż trójka zawodników uzyskała po 4 punkty. Na pierwszym miejscu znalazł się Janusz Kotasa (Krosno Odrz.). Srebro wywalczył Andrzej Gruszecki (Caissa Lubsko), z kolei trzeci był Ryszard Nun (Żary).

Jeszcze bardziej zacięta rywalizacj była w grupie do 1600, gdyż tutaj aż 4-ech zawodników zdobyło po 4 punkty. Ostatecznie na najwyższym stopniu podium znalazł się Bolesław Kamiński (Krosno Odrz.). Drugi był najlepszy junior LKSz Caissa Lubsko - Eryk Ostojicz. Ostatnie miejsce na podium uzupełnił Damian Opulski. Szczęście nie dopisało tym razem Andrzejowi Pastuszakowi (LKSz Caissa Lubsko), który zajął 4-te miejsce.

W rywalizacji dziewcząt Adrianna Urbaniak o 1/2 punktu wyprzedziła Julię Gruszecką. Warto odnotować, że dla Adrianny był to pierwszy turniej od czterech miesięcy, a mimo to pokazała Ona że jeszcze pamięta jak się gra w szachy. Z kolei Julka mogła grać w grupie B, jednak zdecydowała się na grę z bardziej doświadczonymi rywalami. Wielkie brawa dla naszych zawodniczek.

wyniki turnieju Grand-Prix Czterech Miast - Lubsko 2018 (grupa A)